Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én tavaly nyáron kezdtem...

Én tavaly nyáron kezdtem akvarisztikázni. Nagy öröm a halacskák nézegetése, ápolása. Mi van akkor, ha nyáron teszem fel elmegyünk nyaralni a nagymamához. A szűrőt is le kapcsolom. Ez árt a halaknak. Tulajdonképpen meddig bírják ki szűrő nélkül?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig.A szűrőnek folyamatosan mennie kell.Ha elmentek egy hétre mire visszaértek felborul a biológiai egyensúly és megdöglenek a halak.Én amikor nyaralni megyek is bekapcsolva hagyom a szűrőt a fűtőt és a világítás is ég 12-22 óráig.
2012. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, meddig hagyod magára, a szűrőt SOHA!!! nem lehet kikapcsolni.
2012. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, valóban nem tanácsos kikapcsolni, mert:

-Nyáron nagyon fel tud melegedni a víz, és ilyenkor csökken az oxigén szint, és kell valami, ami oxigént pumpál a vízbe

-amikor a szűrőt visszakapcsolod, akkor az elpuszult bacik, és a szűrőben lévő mulmok vissza szálnak az akváriumba, és kész dzsuva lesz az egész.

2012. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha most is (normális esetben) a nap 24 órájában megy a szűrő, elutazás alatt miért kapcsolnád ki?
2012. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elektromos árammal műkődik és bármikor lehet egy zárlat.Nincs senki otthon könnyen lehet baj...én nem akrom,hogy a otthonunk leégjen. Semmit nem szabad bekapcsolva,ami árammal megy.Ezt egy jó ismerős tűzoltó ismerősőm mondta,Ő pedig látott egykét kiégett lakást bekpacsolva hagyott dolgokból kifolyólag.Nincs szomszéd/olyan/akit szívesen látnák lakásunkba,ha nem vagyunk otthon.Ennyi...
2012. jan. 8. 06:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor válassz másik hobbit.

Ennyi...

2012. jan. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

legyen kaktuszod az kibírja de az akváriumra szánni kell időt is és áramot is de ha egy éve működik rendben mindened akkor miért lenne zárlatos? nem hinném hogy a tűzoltó ismerősöd akvarisztikai dolgokra gondolt.

de ha elutazol akkor a halak etetésével is meg kell bízni valakit szóval így is be kell hogy menjen a házba valaki.

2012. jan. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"" A kérdező kommentje:


Elektromos árammal műkődik és bármikor lehet egy zárlat.Nincs senki otthon könnyen lehet baj.. ""

Normális esetben a szűrő kb 1 centire a víz alatt van. ha zárlat keletkezne, sem tudna lakástüzet okozni. Ennél a villamos teljesítménynél semmi esély arra hogy épp a tápvezeték legyen zárlatos. Főleg azért sem mert dupla szigetelésű. Elhiszem hogy parás vagy, de a lepke szárny csapása még nem fog cunamit okozni..

2012. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tévedsz, a föld egyik oldalán lévő lepke szárny csapásra, a föld másik oldalán hurrikánt eredményez..
2012. jan. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!