Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a pro-soil miatt lehet?

Ez a pro-soil miatt lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap raktam egy akváriumba a pro-soilt, feltöltöttem sima csapvízzel és elindítottam a szűrést. Ma csináltam egy ilyen 6 az egyben tesztet, mi szerint nagyon magas a nitrát, 100 fölött van. A pH pedig 6, vagy még annál is alacsonyabb - de a teszt csak ennyit tud mutatni.


A nitrát szint a talajtól ilyen magas? A pH-t pedig hogyan tudom emelni? Illetve kell azt emelni vagy idővel magától is feljebb megy? (ahogy áll a víz)


2012. jan. 10. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen ez egy általános táptalaj. Nagyon óvatosan kellett volna feltölteni az akváriumot, hogy minél kevésbé keveredjen fel, bár biztosan az voltál. Hagyd járni az akit, csinálj majd kisebb vízcseréket, hadd tisztuljon le. Majd feljebbmászik a ph, ha nem lesz ilyen magas a nitrátszint. Gondolom ammónia is van bőven. Dehát ez a lényeg, csak türelmesen ki kell várni, amíg minden beáll.
2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen, óvatos voltam. Ezek szerint most 2 hétig üresen kell járnia? És ha beállt vízzel cserélnék vizet Vagy esetleg egy beállt szűrőt járatnék benne gyorsabban lezajlana ez a folyamat?
2012. jan. 10. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, a két hetet mindenféleképpen érdemes kivárni. A vízcserét beállt, vagyis pihentetett vízzel végezd mindenképp. A beállt szűrő a lebontótelepek kialakításában segít, de a nitráttal például nem tud mit csinálni. Méregesd majd az értékeket, szerintem hamarabb beáll, mint két hét. De én azért hagynék neki időt, veszélyes játék ez.
2012. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
táptalaj fölé muszáj aljzatot rakni. Ha nem a méreganyagok folyamatosan oldódnak be a vízbe és mérgezni fogják a halaidat. tehát vagy 4-5 cm talajt tegyél fölé. ez így nagyon nem lesz jó.
2012. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

főleg, h nitrátot is tartalmaz, de nem csak az fog beoldódni a vízbe. ezeket direkt azért találták ki, hogy a talaj alá kell rakni, éshogy a növények gyökereit táplálja. nem a vizet, és nem is jó aljzatnak.

Sokan keverik az általános növénytalajjal

2012. jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

az aquatic nature pro-soil nem táptalaj, na már!

nézd meg magad: [link]


Telepítés:

- Tegye a szükséges mennyiségű Pro-Soilt az akváriumba, mosás nélkül.

- Egyengesse el a felületet a Sand-Flattenerrel.

- Takarja le pl. papírral a Pro-Soilt, hogy elkerülje a víz által okozott felkeveredést.

- Töltse fel vízzel az akváriumot félig.

- Kezdheti a növények betelepítését.

- Töltse fel teljesen az akváriumot, majd indítsa el a szűrést.

2012. jan. 18. 14:18
 7/7 Platypus ***** válasza:
Valóban nem táptalaj, hanem egy olyan általános talaj ami tartalmaz egy kevés tápanyagot. Nem kell lefedni semmivel. Nem is lehet, mert minden hagyományos talajnál könnyebb. Ez a növényeknek nagyon előnyös, de megbonyolítja a kezdeti lépéseket. A pH csökkentő hatása más tészta, azt a keménységgel együtt lekapta ez a talaj. Idővel elveszti ezt a képességét, de addig inkább a vízkeménységet kéne mérni. A pH követi a keménységet, az utóbbi a kritikus, azt nehezebb befolyásolni.
2012. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!