Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A buldog csigasügért lehet...

A buldog csigasügért lehet társasítani más halakkal?

Figyelt kérdés
50l-es akvim van. van egy pár barátságos hal, de nem sok... meg van sok csigaház amik nem is olyan kicsik.van éti és almacsigaház is. és kíváncsi vagyok hogy buldog csigasügért tehetek-e be hozzájuk.. a válaszokat előre is köszönöm. ja, meg a gondozására vagyok kíváncsi. és még egyszer köszi!!!
2012. jan. 14. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

50 literre mehet 1 hím és 3-4 nőstény buldog sügér.Más hal nem,mivel Egy-egy hím kis területet, ún. territóriumot védelmez, kis mérete ellenére viszonylag agresszív, a nagyobb méretű halakat is megpróbálja elkergetni.Szaporítása nagyon könnyű.Etetésük nem jelent különösebb problémát: minden élő, fagyasztott- és műeleséget elfogyasztanak.Medencéjük talaja finom szemű homok legyen, erre tegyük a számukra szükséges alma- vagy éri csigaházakat.Hőmérséklet: 23-25 °C.pH: 7,5-9. Keménység: 9-20 NK°Várható életkor: 6 év.

Amúgy milyen halaid vannak?

2012. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 törpe szívóharcsa,1 páncélos harcsa,4-5 neon, nincsenek túl sokan... :) ezek mellé sem mehet? :(
2012. jan. 14. 19:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem sokcsíkúak vannak, amik kevésbé agresszívek, ráadásul 160l-ben. Csak félcsőrös csukákkal mertem társítani őket, amik kizárólag a vízfelszín közelében úszkálnak, azokkal jól elvannak, de azoknak meg kevés 50l. Vannak még amano garnélák, de azokat mindíg megkergetik, és eléggé beszorították őket az úszkáló hínárok közé. Semmiképpen nem tanácsolom, hogy más halakkal próbáld társítani. Ennek ellenére a csigasügerek nagyon érdekes viselkedésű halak, és ha rájuk szánsz egy egész akváriumot, sok örömed lesz bennük.
2012. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
oké, köszi.. :(
2012. jan. 14. 19:05
 5/12 A kérdező kommentje:
csak a hímek bántják a többi halat? Akkor is bántják ha nem megy a territóriumába?
2012. jan. 14. 19:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Ők az agresszívabbak.A hal mindenképp befog menni a territóriumába,mert vele nem tudod megértetni,hogy nem szabad.A mostani elrendezésed sem túl jó.Inkább azt javaslom,hogy ezt hozd rendbe.A páncélosharcsák csapathalak tehát minimum 4-et kell belőle tartanod.A neonhalak szintén,bár nekik elég kicsi ez a hely.6-8 darabnak 70 liter körüli akvárium kéne,de ha nagy az akvárium alapterülete akkor még beleférnek.Vegyél hozzájuk még 3 darabot.Illetve a törpe szívóharcsából is kéne legalább 4 darab.Abból is vegyél még kettőt. Így rendben lenne.
2012. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
oké, én is így akartam de még csak nemrég van meg az akvim... de biztos hogy nem tarthatok csigasügért? :(
2012. jan. 14. 19:21
 8/12 anonim ***** válasza:

igen sokadszor mondjuk neked hogy vagy csak a csigasügereket tartod vagy a meglévőkhöz veszel még.

a kettő együtt nem fog menni.

2012. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
oké
2012. jan. 14. 19:28
 10/12 A kérdező kommentje:
de azt sehol se találom hogy a nőstény milyen. olyan mint a hím?
2012. jan. 14. 19:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!