Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etessem a vörösszárnyú...

Mivel etessem a vörösszárnyú keszegemet?

Figyelt kérdés
a válaszokat előre is köszönöm!!
2012. jan. 15. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy sikeresen tudnád akváriumban tartani,mivel nincs beakvarizálva.de egyébként Mindenevő faj. Különféle vízinövényeket, azok törmelékeit, magvakat, férgeket, rovarlárvákat, alsórendű rákokat fogyaszt.
2012. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem akváriumban tartom... van egy kertitavunk. és ha nem teszem be horgászcsali lesz belőle.
2012. jan. 15. 12:08
 3/11 A kérdező kommentje:
De majd elengedem mikor legközelebb megyünk egy tóhoz... csak kíváncsi voltam h mivel etessem. a kertitó fedett helyen van.
2012. jan. 15. 12:11
 4/11 Platypus ***** válasza:

Ez a "beakvarizálás" szerintem elég átgondolatlan dolog, szeretik emlegetni de konkrétan nem szoktak belegondolni, hány népszerű díszhalunk származik zömmel vadbefogásból. A vörösszárnyú keszeg igényeit nehezebb biztosítani mint egy Otocinclusét, viszont az utóbbi ugyanúgy a természetben látta meg a napvilágot.


Régen sok fiatal hazai halat tartottam, mind elfogadta a gyári haltápokat. Ezek közül persze csak a jó minőságűt szabad adni, kiegészítve fagyasztottal és főtt zöldséggel. A kihívás az lesz,hogy nyáron hogyan tartod az akvárium vizét 22 fok alatt. És a kifejlett méretéhez hatalmas akvárium kell, aminek a költségeit nem mindenki állja szívesen egy vörösszárnyú keszeg miatt.

2012. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én egyszer gyerekkoromban sneciket tettem a 200 literesembe és kidöglöttek.Egy ismerősöm naphalakkal próbálkozott és azok sem bírták.Szóval szerintem a vörösszárnyú keszeg sem bírná,főleg hogy hatalmasra nő.De a tóban jó helye lesz ha legalább 1-1,5 méter mély.Akkor nem fog megfagyni.
2012. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
horgászatban csonti, szúnyoglárva, konzerves kukorica vagy főtt búza az amit szeret úgyhogy gondolom egy kerti tóban is ezeket megeszi ha kap.
2012. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
A sneci más kategória, rendkívül kényes hal, főleg a víz hőmérsékletére és oxigéntartalmára. Rossz választás volt. A naphal már nem az, sikeresen tartottam, csak az rettentő agresszív, fél év után visszaengedtem. A vörösszárnyú problémamentesen tartható egy megfelelő méretű és szűrésű akváriumban, amennyiben nyáron nem melegszik túl a szoba. Nekem a földszinten, téglaházban nem volt ilyen bajom. Kerti tóban ellenne, csak minek? Nem látszódna belőle semmi.
2012. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oké.. köszi a válaszokat!
2012. jan. 15. 13:15
 9/11 Cerberosz ***** válasza:
Ha mindenképpen hazai vizekben előforduló halat akartok tartani a legegyszerűbb az ezüstkárász!!!! Ha megfelelően nagy akváriumot tudsz neki biztosítani, gyakorlatilag mindent kibír...esetleg még a törpeharcsa is ilyen
2012. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én egy 100 literes hordóban tartottam őket nyáron az udvaron, igaz hogy csak csalinak de néha kaptak enni és hetente kétszer engedtem rájuk friss vizet hogy legyen levegőjük és kaptak egy kis kenyeret és jól bírták.

ja és volt benne vörösszárnyú keszeg is és az is kibírta.

2012. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!