Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez? Garnéla ügy!?

Miért van ez? Garnéla ügy!?

Figyelt kérdés

Ma vettem 4 amano garnélát.Még elég picik.2-3 centisek lehetnek.Bántják őket a páncélos harcsáim,de miért?Sérüléseket nem látok rajtuk.Lehet,hogy csak böködik?

-Milyen kaját adjak nekik?

-Forrázott zöldséget mennyi időnként kapjanak,és mit?

-Hogyan szaporíthatnám őket?

-Mekkorára nőnek meg?

-Jól kijönnének a red cherry garnélákkal és törpe narancs rákkal?


Előre is nagyon köszii..:)


2012. jan. 16. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A páncélosok rengeteget kutakodnak, egy területen mozognak, tehát elkerülhetetlen, hogy egymásba botoljanak. Én nem tartom szerencsésnek az együtt tartásukat. Sérülékenyek és stresszesek a garnélák.

Kajának adj forrázott zöldségeket, spirulina tablettát, garnéláknak készült élelmet.

Naponta etetheted őket: pritamin paprika, répa, borsó, kukorica, spenót, tök, uborka mind jó nekik.

Szaporítani brakkvízben lehet őket, nem annyira egyszerű. Olvass fórumokat (szentgyő, akvakertész)

5 centisre nőnek meg.

A redekkel jól kijönnek, a narancsrákról is úgy tudom, hogy ártalmatlan, de ebben nincs tapasztalatom.


Nincs mit :)

2012. jan. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]

ilyet ehetnek??

2012. jan. 16. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, ez állati eredetű dolgokat tartalmaz csak. Enni ehetnek belőle, de ne ez legyen a fő táplálék, hanem a zöldségek. Mondjuk hetente egyszer kínáld meg őket ezzel.
2012. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben.Most adtam nekik egy felet és ketten megették az egészet..:)

Holnap majd veszek nekik spirula tablettát meg adok nekik zöldségeket..:))

2012. jan. 16. 20:38
 5/6 A kérdező kommentje:
*spirulina
2012. jan. 16. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is együtt vannak az amanokkal a páncélosok és nagyon jól megvannak, igaz, hogy a páncélosok nem túl nagy termetűek (Corydoras elegans), az amanokat meg már nagyon tettem be hozzájuk.

Én nem hiszem, hogy bántanák őket, inkább csak vannak és böködik őket. ha meg bántanák őket, akkor az amanok felülnének a növényekre, és nem kutakodnának lent.

2012. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!