Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne ha vennék 2 db...

Mi lenne ha vennék 2 db bettát és össze raknám öket egy 6 literes akváriumba? Szaporodnának?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy hím mellé jobb inkább több nőstény, mert eléggé mogorvák tudnak lenni a hímek, és ha több nő van, akkor legalább megosztódik a figyelem :D Én tartottam együtt régen egy hímet 3 nősténnyel, egyiket se bántotta, de nem is szaporodtak sajnos. de elvileg kéne hogy szaporodjanak.
2012. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30-40 literbe inkább.
2012. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint 60 litert akartál írni, igaz?

6 literben nemhogy szaporodni nem szaporodnának, de élni sem élnének. Ne legyünk már buták.

2012. jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6 literen semmiképpen nem fognak szaporodni, de nem igaz, hogy nem élnek meg 6 literen. Nem akarok közutálatnak örvendeni ezért előre közlöm, hogy nem én tartom 6 literen a bettámat, hanem közelben lévő állatkereskedés eladója. Illetve nem is 6 literen tartja, hanem egy másfél literes konyakospohárban. Véleményem szerint kegyetlenség így tartani egy halat, de az ember önző és némelyeknek a trend fontosabb, mint az állata iránti felelősségtudat. Visszatérve a kérdésre ha 60 literen akarod tartani, akkor rendben van, de fontos, hogy több (mondjuk 3) nőstényt tarts egy hímmel, mert a hímekben annyira erőteljesen benne van a fajfenntartási ösztön, hogy ha csak egy nőstény van, azt nem csak kimerítheti, hanem meg is ölheti ösztönös viselkedésével, ugyanis habfészek építés után nem engedi pihenni a nőstényt. Másik dolog amire figyelned kell, ha szaporítani akarod őket a hím megfelelő megválasztása, ugyanis a pirosak 90 %-ban terméketlenek.
2012. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
azér nem olyan durvák a himek jo az asszonyt lehet kinyirja de tök ari mikor a habfészekbe rakja vissza a petéket vagy kicsiket nekem volt ugy hogy 12 literesbe szaporodott
2012. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!