Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium növényesítés? Ötletem...

Akvárium növényesítés? Ötletem lent

Figyelt kérdés

30L es akviba hátra nagyobb köveket közéjük szúrni 2 szerencse bambuszt e kettő közé pedig törpe sásra gondoltam.

Ezeknek mennyi fény kell hány wattos neon cső? 1 nap mennyit menjen? tápozás? CO2 adagolása egyáltalán kell e?


2012. jan. 21. 14:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
jókat tudsz kérdezni, mittudomén, nekem egy szekrényben is megvolt fél évig fény nélkül, de azért csak szereti ha világítják, mert úgy aztán nem nőtt semmit :)
2012. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
ez számomra a tökéletes növény köszönöm
2012. jan. 21. 15:23
 13/17 A kérdező kommentje:
akk szinte semmit se kell neki világítani elég napi 1-2 óra?
2012. jan. 21. 15:25
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hát próbáld ki.


Szerintem nekem ez a fajta volt a szekrénybe. Majdnem tenyérnyi nagy szív alakú levelei vannak, színe sötétzöld , kb 30cm magas az egész. Fel lehet ismerni ha látod állatkereskedésben, elég gyakori. Ez majdnem olyan mint egy műnövény, hogy mindent kibír

[link]


Aztán van ez az anubias nana 2centis levelekkel, és van az anubias nana petite 1 centis levelekkel. Elég hasonlók csak petite-nek a levele kisebb. [link] Ezeknek a kis levelűeknek én úgy láttam hogy kell némi fény, mert ha nem kapott, akkor kezdtek a levelei összekunkorodni.


Szóval inkább a nagyobb levelűt válaszd.

2012. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a Lilaeopsis brasiliensis-sal fény és co2 nékül ne is próbálkozz! Az anubiasok mindent kibírnak, és ha van legalább olyan 0,5w/l világításod, akkor olyan szépen hozzák az új hajtásokat, hogy nem fogsz tőlük elférni!
2012. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nekem olyan 0,3w/l van az megfelel?
2012. jan. 22. 09:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani, de az nagyon kevés! Néhány igénytelenebb növény elvegetál, de többre ne számíts!
2012. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!