Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai zebracsiga ügyben...

Darkkingdom kérdése:

Afrikai zebracsiga ügyben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
(Neritina natalensis sp. Zebra)Afrikai zebracsiga érdekelne...olvastam róla a diszhal.info-nál...de személyes tapasztalatok is érdekelnének!Tényleg igaz hogy nem szaporodik akváriumban?Akármennyit is tartanék?Növényeket bántja?"jó" algaevő?Mennyibe fáj egy ilyen csiga?(Azt azért nem találatm meg)
2012. jan. 22. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
800-1000 forint körül van egy darab :)
2012. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én tartottam, nekem sem szaporodott. Inkább javasolnám az almacsigát. Könnyen szaporodik, jó algaevő, ha van elég eleség a növényeket sem piszkálja. Viszont akváriumát fedni kell, mert kimászik!
2012. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!Nekem jobb lenne ha nem szaporodna...


De ha akarok csigát hogy szaporodjon... és veszek mondjuk egy 15-20 literes akváriumot akkor kell nekik szűrés bele?(Mondjuk gondolom kell de elég egy minimális?)Ja és elég akkora akvárium?Mondjuk az almacsigának?

2012. jan. 22. 15:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Debrecenben 300 FT-ba fáj:) Jó algaevő, de nem bántja a növényeket. Nem szaporodik akváriumba, de petéket rak le csak nem kel ki soha, csak brakk vízben kelnek ki:) Ja és fedd le az akváriumot, mert kimászhatnak:)
2012. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell nekik szűrés, levegőztetés még melegítés sem. Igénytelenek. Képesek egy befőttes üvegben is szaporodni.:) Nekem is egy 20l-es aksiban vannak, garnéla rákokkal algaevő gyanánt. Gyönyörűen tisztán tartják. De az alga mellett kell nekik alga tablettát adni és szeretik a forrázott salátát is. Szeretnek kimászni, ezért fedd le az aksit.
2012. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

15-20 literes akvárium elég lenne, de az almacsiga 5 cm-re nő meg és még szaporodik is. A zebracsigának is nagyobb helyre van szüksége, mert 5cm-re is megnőhet:)

Inkább ilyen kis helyre vegyél mondjuk süncsigát, az is jó algaevő nem bántja a növényeket, és csak 1.5-2 cm-re nő meg:) Mondjuk ő már 500-800 Ft között van darabja:)

2012. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:23

Nem értek veled egyet.

Kell szűrés, mivel algát esznek, nincs nagy tápértéke és többet is meg tudnak enni, ezért többet is piszkítanak. Szűrés minden akváriumba kell!

2012. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akváriumban igen, de itt nincsenek halak. Ez egy teljesen növényes, garnélás aksi. Amit a növények kibocsátanak, bőven elég nekik. A garnélák is és a csigáim is szaporodnak nagyon szépen. Persze, rendszeres részleges vízcsere.
2012. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nah most én a zebra csigát egy 90 literes aksiba akarom rakni!Csak gondolatm almacsiga is lehetne egy külön kicsi aksiba azért kérdeztem a 15-öset amibe semmi halat (logikusan 30 liter alatti......) hanem csak elmacsigát azért kérdeztem hogy kell e szűrés...a 90-esbe van csak abba nem akarom hogy szaporodjanak!
2012. jan. 22. 15:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt szűrésük, még is szaporodtak. Ha halakkal vannak azok felfalják a petéket, de ha csak csiga van akkor megmaradnak többnyire. De azért növényeket tegyél be nekik.
2012. jan. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!