Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A létezö legkisebb belsö...

A létezö legkisebb belsö szürö akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis nano akváriumot szeretnék berendezni,12l-es lenne.

Igazából növéyes akvárium lenne vizicsigákkal,talán még 1 pár törpe karmosbékát is vennék bele.

Mindenképp szeretnék az akváriumba belsö szüröt,de lehetöség szerint méretben a létezö legkisebbet,mert azt szeretném,higy minnél több élettér maradjon a leendö kis élölények számára.

Tudtok ajánlani márka és típus megnevezéssel mini belsö szüröket,kimondott pici nano akváriumba valót?



2012. jan. 26. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebbe nem érdemes és nem is lehet belső szűrőt venni. Még a legkisebb is elfoglalná az akvárium jelentős részét. Ekkora akváriumhoz inkább külső szűrőben vagy akasztósban gondolkozz. Szinte lehetetlen ekkora helyen egyensúlyt fenntartani, én egy ilyesmit úgy tudok elképzelni, hogy összekötöm a szűrését egy nagy, 100 liter körüli akváriummal, vagy pedig csinálok hozzá egy szűrőaksit, ami olyan 50 literes. Tehát itt a belső szűrőt teljesen felejtsd el.
2012. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg szivacsszűrő, de annak is az a lényege, hogy bazinagy a szivacs, tehát az sem helytakarékos, csak nem csinál akkora áramlást. Akasztós szűrő kéne, csak elég nagy roncsderbi tetőt rakni hozzá.
2012. jan. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elite mini, lehet kapni az Atlantiszban asszem 2300 Ft, de halat ne rakj bele: Én se hagytam itt sokáig ezt a két pici halat. Ez 10 literes:

[link]

Hólyagcsigákat lehet bele tenni és egy mini akváriumot csinálni, kis méretű előtéri növényekkel és egy kis lámpával.

2012. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Szerintem egy légpumpával hajtott talajszűrő jó megoldás lenne. Kis helyet foglal és egy jó talajjal hatékony biológiai szűrésre képes. Én is ilyet barkácsoltam a 8 literes Artemiás akváriumomhoz.


Így néz ki egy gyári:

[link]


Ha van egy kis barkácshajlamod simán összedobható.

2012. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:-)

Az Elite mini belső szűrő jó megoldásnak tűnik!

Talán el is tudom "rejteni" az akváriumban,úgy hogy ne nagyon látszon.(gyökér alá,stb.)=>de még ezt kitalálom....

Halakat nem akarok beletenni,talán 2 törpe karmost.

Az akvárium annak ellenére hogy nano lesz,de nem lesz kényelmetlen a karmosoknak sem.Mérete:25X25cm,magassága:20cm lesz.

2012. jan. 28. 08:53
 6/6 tekram válasza:
nekem már fél éve van egy 20l-es nano akváriumom , én is a 12 literest akartam venni , és ugyan ez a problémám volt vele , + hogy abba egy szebb gyükér bele se fér - Ugyhogy én vettem inkáb egy 20 literest ( 500ft-al volt drágább ) és gyönyüren szép lett komolyan egy zöld kocka a zegész ( mint egy amano akvárium ) és 20 red cherry-vel komolyan csodász látványt nyújt , ha adsz egy e-mail címet és érdekel küldök képeket csak írj PM be .
2014. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!