Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 126l akváriumra 78wattos...

126l akváriumra 78wattos világítás?

Figyelt kérdés
Ezt csak saját magam tudom össze barkácsolni? Alacsony fényígényű növényekkel mi lesz, ha ilyen "erős " a világítás?A halaknak nem árt a nagy fény? És miből is érdemes összehozni, ami legalább 2 évig kibirja szóval nem esik szét 1 év után? Esetleg milyen szakemberrel tudok készítetni rá világítást?
2012. jan. 26. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hm. Hol is kezdjem. Ennyi világításhoz mindenképpen komoly szűrés (egy jó külső és egy jó belső) kell, valamint tápozás és co2. Ha mindent jól eltalálsz, akkor az alacsonyabb fényigényű növényekkel sem lesz semmi gond, ha viszont hibázol, akkor mindent elborít az algatenger. Ilyen erős világítást csak te tudsz barkácsolni, bár valamilyen elektronikával foglalkozó embert megkérhetsz a beszerelésre. Vannak olyanok is talán, akik komplett tetőt készítenek neked, akvaristán tudsz érdeklődni a megfelelő topicokban. A halaknak nem árt a fény. A világítás nem fog szétesni, a tetőt viszont rétegelt lemezből vagy műanyagból kellene csinálni.
2012. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

72 lesz az inkább.

A legjobb, ha saját magadnak csinálod meg. Úgy bármit beleépíthetsz, és nem kell 60 ezerszer lerajzolni, meg végigmagyarázni valakinek, és a végén még nem is lesz jó.

Az alacsony fényigényű növényekkel semmi nem lesz, kicsit gyorsabban fognak nőni, és némelyik felvesz egy kis vöröses vagy rózsaszínes árnyalatot.

A halaknak -árt... hát nem a legjobb szó, a legtöbbjük nem szereti a túl erős fényt. Mindenesetre a klasszikusan fekete vizű halakat nem kell erőltetni, van hogy nem tudják megszokni, és stresszelnek.

De azért nem olyan vészes, mert a sok fény jó esetben sok növénnyel is jár, amik hatékonyan ellensúlyozzák ezt a hatást, jó rejteket jelentenek a halaknak.

Én a rétegelt bükkre esküszöm, lazúrral kezelve, de bútorlapból is megcsinálható. Végül is 2 évet az is kibír.

Asztalossal tudod megcsináltatni.

2012. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Igazából nem értem a problémádat, mármint, hogy miért kell ilyen erős világítás, vagy ha kell, akkor miért vásárolsz kevés fényt igénylő növényeket.A dús növényzet, az úszó, lebegő, növények, a sötét talaj és hátfal, a bújók,egy kis tőzegkivonat, mind- mind növelik a sötétebb vizet kedvelő halak biztonságérzetét.Ha nem értesz az elektromos dolgokhoz és ismerősöd sincs aki segíteni tudna, akkor vásárolj gyári armatúrát, vagy csináltasd meg villanyszerelővel, ill a burkolatot asztalossal ( vízálló anyagból.
2012. jan. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Szerintem ez még nem számít igazán erős világításnak. A közepes fölött van, de azért egyáltalán nem durva. Ehhez még elég a csak mikroelemes tápozás easy carboval. A kifejezetten sötétet kedvelő halak kivételével egyiknek sem lesz probléma, pláne ha lesz rendesen növényzeted. Néhány alacsony fényigényű növény rosszul bírja a nagyon erős fényt, például az Anubiasok. Bealgásodnak, kemény vízben vízkövesednek. De még a legfényesebb akváriumban is vannak árnyékos sarkok, ahol a többi növény vagy a dekoráció kitakarja a fényt. A közepes fényigényű növények remekül érzik magukat erős fényen.


Ha az akváriumtetőhöz nem ragaszkodsz, akkor készen vehetsz az akvárium fölé rögzíthető armatúrákat még nagyobb teljesítményben is. Ezek nagyon szépek a nyitott akváriummal, de az áruk elég borsos.

2012. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát ne Amazonas és orinoco medenencéből származó halakat vegyél, mert azok nem az erős fényhez szoktak. szerintem ennek az aksinak elég 50-60Watt is, 0.5W/liternél már lehet erős fényigényű növényeket tartani, ha megfelelő színspektrumú lámpát veszel.

Az az 1w/liter az még az izzólámpák idejében volt meghatározva, de a mai kompakt fénycsövekbőlbőven elég a kevesebb wattszám is

2012. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!