Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 literes akváriumhoz...

150 literes akváriumhoz milyen halk! Belső szűrőt ajánlanátok ami jó, és relatívan olcsó is egyben?

Figyelt kérdés

2012. jan. 29. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán egy Aquael fan-3
2012. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az egyik "szomszédom" nak 160-sas van, és ő is aquaelt használ. 2 db fan 2-t. De az egy viszonylag hosszú profilú akvárium, gondolom az áramlás miatt használja így.

Meg aztán az aquael se a hatalmas szivacsairól híres szóval szerintem kell is bele annyi szűrő.

Ami ennél olcsóbb az atman AT f303, szerintem abból szintén kéne 2 db, mert az egyel nagyobb, a 304-es nem hiszem, hogy elbírna egyedül egy 150-es akvival.

Szintén egy megbízható szűrő, és amúgy a belső szűrők általában mind halkak.

2012. jan. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az előzőt úgy értettem, hogy 160 literes akváriuma van.

Halakat tart, nem madarakat.

:)

2012. jan. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lehető legnagyobb belső szűrőt válaszd, és lehetőleg márkásabbakat (Eheim, Aquael). Ezek tuti halkak. Csak a csobogást hallod, ha úgy állítod, de lehet úgy állítani, hogy ne csobogjon. :)


Egyébként csak belső szűrővel nem fog elmenni az akvárium hosszú távon úgy, hogy semmi probléma ne legyen. Ha túltelepíted (de igazából akkor is, ha normálisan), nem fogja elbírni az a mennyiségű szűrőbaktérium, ami azon a kis szivacson meg tud telepedni. Jobb lenne venned egy használt külső szűrőt, árban majdnem ugyanott lennél, és máris nem lenne probléma. Házilag is lehet csinálni, az a legjobb. Ha nem megfelelő a szűrés, akkor a legkisebb probléma ami lehet, az az algásodás, ettől is nehéz megszabadulni, főleg ha majd mindenféle alga kialakul (fonal, ecset...), de ami súlyosabb, az a mérgezés. Nem fejlődnek megfelelően a halak, betegségek alakulhatnak ki, vagy hirtelen tömeges pusztulás (ammónia mérgezés). Szóval én nem kockáztatnám inkább a helyedben.

2012. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zsoka79 ***** válasza:
Szerintem is jobb egy külső. Én 5 hónapja készítettem el és azóta sem nyúltam hozzá. Az enyém 100-L az akvárium és egy külsőszűrő, atman at-203 van benne. Kristály tiszta a vize. Kb 15000 és 20000 között ki is lehet hozni. Hasonló eheim 70-90 ezer. Jobban megéri. Ha érdekel felteszem majd.
2012. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

És ha veszek bele 2 ilyet?:

[link]

2012. jan. 30. 10:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez bőven elviszi, szerintem még az egyel kisebb is. (2 db)

De ha fontos az ár, ez is jó

[link]

Ebből a 303-as is elég 2 db, de ha úgyis többet költöttél volna, a 304-essel se fogod "túlszűrni".


Hozzá teszem ennyiért már ki lehet fogni használt külső szűrőt, csak hát nincs rajta garancia.

2012. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6698 x 2 = 13396 FT


Akvarista.hu-n láttam most pl. egy 110 literes szűrőakváriumot, kompletten 15ezer Ft-ért. De külső szűrőket is ki lehet fogni már ennyiért! Nem jobban megéri? Nem foglalja a helyet, és rengetegszer hatékonyabb!

2012. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zsoka79 ***** válasza:
Meg nem kell olyan sűrűn takarítani sem a külsőt. Ezt meg legalább 2-hetente, össze-vissza vizezel mindent meg tiszta kosz és víz lesz minden. A szűrő felület meg nagyon kicsi a baciknak. Az lehet hogy a mechanikai szűrést elvégzi de a biológiait biztos hogy nem. Plusz egyáltalán nem esztétikus. A külsőböl meg csak két cső látszódik. Dehát te tudod mennyit akarsz pacsálni.
2012. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

most vettem atman at-3338-at 13000 ft-ért vatta újan 4 év garanciával csak azért adták ilyen olcsón mert régebb óta a polcon van és szabadulni akartak tőle áron alul is.

vegyél egy külső szűrőt lehet hogy pár ezer forintal drágább de a rossz szűrés eléggé megkeseríti az akvarisztikát (én tapasztaltam) szóval inkább vegyél vagy ha szeretsz barkácsolni akkor csinálhatsz is és még olcsóbban kijöhetsz.

2012. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!