Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta probléma. Ez normális?...

Betta probléma. Ez normális? Többi lent

Figyelt kérdés

van egy vörös hím bettám,és az volna a kérdésem hogy az normális hogy van olyan(elég sűrűn) az akvárium oldalánál fel le megy elég gyorsan és mintha nézné magát,mintha azt hinné hogy van egy ellenfele,gyakorlatilag harcol magával..

van hogy oda csapja magát az aljazthoz.előszőr hirtelen az ugrott be hogy darakór de azt kizártam mert semmi tünete nincs és a többi hal jól van..neonokkal tarton meg van dánió és anci

112L


2012. febr. 1. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Az normális, hogy harcol a tükörképével meg hogy pózol neki harciasan. Főleg a frissen tisztított akváriumban csinálta az enyém, mert akkor élesen láttatükörképét az akvárium falán. z nem jó, ha az aljzathoz csapja mgát és rángatózik. Az egyik bettám úgy pusztult el, hogy időnként rángatózva feküdt az aljzaton. Akkor nem tudtam mi a baja, kérdezd meg egy kisállatkreskedésben. Ha megtalálom a halbetegséges füzetben ,akkor megírom.
2012. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jó felé indultál el a darakórral, bőrbetegségeknél, parazitáknál szoktak így odavágódni, dörgölőzni tereptárgyakhoz, aljzathoz, stb.

Figyeld, hogy vakarózás céllal teszi e, vagy miért. Lehet azt látni szerintem.

Ha nem vakarózik, akkor arra sajnos nincs ötletem. Néha tükrözz neki, hogy kiélje magát, lehet túl ingerszegény a környezet. A betták néha arra is érzékenyek.

2012. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sztem nem darakór,régen még a régi akváriumomba voltak arakórosak a halaim,egyfolytába a kövegkez illetve a taljoz meg növényegkez dörzsölték magukat,kezeltem is őket,de itt most nem ez a jelenség vancsak a bettám szelepes kicsit sztem...
2012. febr. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!