Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményed az aquaphóniáról?

Mi a véleményed az aquaphóniáról?

Figyelt kérdés
A zöldségek vitamintartalma lesz olyan mindha földben teremnének?Milyen halat tartanál benne?
2012. febr. 6. 17:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Aquapónia:) a póni az egy ló:)
2012. febr. 6. 17:15
 2/9 Platypus ***** válasza:
A vitamintartalomról nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy nem pisztrángot választanék, mint a közismert videóban. Valami olyan kisebb testű(mármint az étkezési halak közt)fajt választanék, ami jól bírja nyáron a felmelegedő és oxigénszegény vizet. Mert egy fóliasátor akármilyen jól is van elhelyezve, nem marad hűvös amikor kint 35 fok van. Az ezüstkárász és a törpeharcsa a legstrapabíróbbak ilyen téren, de tény hogy nem közkedvelt étkezési halak. A széles kárász és a compó is jónak hangzik, de nem tudom mennyire lehet legálisan beszerezni az alapállományt. A természetben védett a compó, de tógazdaságokban tenyésztik. A pisztráng szép és jó hal, de már 1 mg/liter nitrát(és nem ammónia!) koncentráció is képes betenni neki.
2012. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg jól működik. Tavi halakkal jól működik, pl. koi, aranyhal. De végülis mást is tehetsz bele, kárász akármi. A halak etetéséből, ürítéséből adódóan lesz elég tápanyag a zöldségeknek. Múltkor olvastam egy cikket egy családapáról, aki ily módon termel évek óta. Te is ezt olvastad? :)
2012. febr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen olvastam + tegnap volt az a srác a napló címü adásban a kettesen.Kedvet kaptam ehez,csak ő pisztrángot tart ami nekem is jó lenne,csak lehet nem azzal kéne kezdenem mert elég igényes hal.
2012. febr. 6. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk kint 40 fok van mit csinál?
2012. febr. 6. 17:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kint 40 fok van, a fóliában van kb. 60. Legalábbis nálunk az üvegházban annyi szokott. :)


És hát akkor a víz is van vagy 40 fokos, a halak meg megfőnek. Ki kell találni valamit a hűtésre.

2012. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Nyáron gondolom le lehet venni a fóliát. És akkor csak 40 fok lesz amikor kint is annyi van. De a pisztrángnak már a 20 fok is több az ideálisnál.
2012. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A keringtető csövet leásnám a talajba?Hőtene a vizen nem?
2012. febr. 6. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Hűtene, de nem biztos hogy eleget :)
2012. febr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!