Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tenni akváriumba szerenc...

Viczena jozsef kérdése:

Lehet tenni akváriumba szerencsebambuszt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 8. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem!

A szerencsebambusz nem vízinövény, és biztosan belerohadna. Lehet kapni nagyon szép növényeket az akváriumokba, amik mutatósak, és nem szennyezik a vizet. Tegnap jártam először a Bp.XIII., Váci úti átépített Tesco-ban. Nyílt egy új állateledeles, felszereléses áruház. Megnéztem, rohadt drága, de gyönyörűek az akváriumba való növényeik.

2012. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet tenni, csak ki kell lógatni a végét, mármint az alját szokták a vízbe rakni csak - vázában is úgy van.
2012. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tenni lehet az akváriumba de kész hülyeség,mert hamar szétrohadna vízben nagyobb károkat okozva mint szépséget.

Ez a növény nem vízinövény.

2012. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bőségesen öntözzük, hetente. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye közepes, a félárnyékot kedveli. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Vigyázzunk a klóros csapviz nem tesz jót a növénynek!


Akváriumba nem is tudnád beletenni,még akkor sem ha sok vízre lenne szüksége.Ugyanis az akváriumnak szüksége van világításra.Ez már nem is tesz jót a növénynek

2012. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De hát Platypusnak is ott van akváriumában egy éve egy bambuszka.
2012. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg nálunk a sarkon a kínai kajáldában is van vázában 3 szál és az már majdnem a plafonig ér.


Nekem is volt bambuszom, egyszer kaptam, csak kiraktam az ablakba, függönyön kívülre egy vázába, aztán elfelejtettem hogy ott van és rá se néztem és elszáradt :)

2012. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Platypus ***** válasza:
Jelentem, lehet, ha a levele kilóg, akkor remekül érzi magát. Egy év alatt a rohadás legkisebb jelét sem mutatta, szépen fejlődik a gyökérzete és a levele is. Most kezdett el a vízalatti részén új hajtást hozni. Nagyon sok szobanövényt lehet ilyen módon nevelni. A csíkoska, a díszcsalán, a pletykák mind bírják, ha a gyökerük vízben van.
2012. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Platypus ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ezt csak nyitott akváriummal lehet eljátszani.
2012. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olyat is láttam már, hogy a külső szűrővel sorba kötve volt az akvi mellett egy magas öblös kaspó, és ebben volt egy csomó bambusz. Gondolom a nitrát csökkentés miatt is.
2012. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is egy nyitott külső szűrőben van, olyan 20 centire ledugva. Jól érzi magát.
2012. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!