Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Öcsém kapott egy aranyhalat....

Öcsém kapott egy aranyhalat. Nagyon aranyosan úszik az akváriumban. Sajnos valamilyen okból engem nem kedvel. Odabiggyesztem az ujjamat az üveghez, mintha meg akarnám simogatni, de ijedten elúszik. Mit tegyek hogy valahogy megkedveltessem magam vele?

Figyelt kérdés
Egy nap legalább 9x adok neki haltápot is! Egyáltalán nem értem miért nem akar velem barátkozni! Valaki segítsen aki ért a halak nyelvén!
2012. febr. 8. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
ugye ez csak vicc? ._.
2012. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A halak nem fognak kedvelni..ők csak úszkálnak.nem kutya vagy macska,ne is várj tőlük ilyen reakciókat.

9x adni haltápot pedig egyenesen katasztrófa.Túl eteted a halat..Naponta egyszer vagy kétszer szabad enni adni neki,mindig ugyanabban az időben.Reggel és este..De 9x??? isten ments..Egyébként a legtöbb hal félénk,félőd...Az aranyhal is.Nem kell neki kopogtatni az üveget,és nem kell állandóan lesni..Persze hogy fél..

2012. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Olyan könnyen bedőltök az ilyeneknek :)
2012. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Be kéne ugranod mellé 1 napra, hogy összehaverkodjatok. Lehet, hogy eleinte meg fog csipkedni, de majd mutasd meg neki ki a főnök.
2012. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az aranyhalat nem ismerem, hogy az hogyan viselkedik, de tudok mondani más jó fej halakat:


Pl tengeri halak közül a bohóc hal odajön és nem száll le a kezemről. Ha benyúlok a vízbe, úgy kell elhesegetni, hogy hagyjon már békén. Akkor is ha telezabálta magát, ugyanúgy szórakozik és le nem szállna a kezemről. Kis aranyos és cseppet sem fél, de nem csak tőlem. Mástól sem.


Édesviziből a zebradánióim voltak még olyanok régen, hogy az egész csapat odajött csipkedni, mikor a szűrőt akartam tisztítani. Mondjuk azt nem szerettem, mert csikizett.


A vitorlás hal követte a barátom ujját az üvegen át és ha bedugta az ujját a vízbe, akkor rá is cuppant. Gondolom kajának nézte.


Brakkviziből a zöld gömbhal meg olyan volt, hogy csak elé álltam, már rohant oda közel hozzám, bámulni az arcomba. Az a halat kézzel ki is lehetett volna emelni a vízből, mert beleúszott a kezembe.


A többi halam beszari félős csapathal. Azok már nem jönnek oda, csak a kajára.

2012. febr. 9. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mekkora az akvárium?

az aranyhal mellé nem igazán tudsz ezek közül a halak közül teni de a vitorlás nálam is van 4 és mind a 4 ilyen de nekem a gurámi, a cápamárna és a molly is ilyen.

még a dánió csapatom is.

2012. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Túl rámenős vagy! Próbáld ki Szízörmilen módszerét. Nincs beszéd, nincs érintés, nincs szem kontaktus.

És ne csak enni adj neki! Kövesd a testmozgás, fegyelem, szeretet sorrendet! XD

2012. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hívd el a halat vacsorára, moziba, vidd el randira hátha meg fog kedvelni.
2012. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A halak nem szeretnek senkit!

Egy perc alatt elfelejtik azt is, hogy már elúsztak-e amellett a vízinövény mellett vagy nem.

Ha odamegy hozzád, az is csak azért lesz, mert a jelenlétedet a kajával kapcsolja össze.

2013. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A halaknál mindig az első benyomás a lényeg. Ha egyszer nem voltál neki szimpatikus, soha nem fog elfogadni. Próbáld ki, hogy parókát húzol, és nem nézel közvetlen a szemébe.
2013. júl. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!