Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon miért szineződtek el az...

Vajon miért szineződtek el az akváriumi növényeink?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónapja van egy 30 literes akváriumunk hat darab Xifóval. Van benne négy különböző növény az aljzatba ültetve, de pár hete az egyiken fehér foltok jelentek meg, míg egy másiknak ez egyik levele egyre sárgul a végétől kezdve.

Lefotóztam mind a kettőt:


[link]


[link]


Az alábbi két szert használjuk kezdetektől fogva:


- Neptun Aquaplant & CO2

- Neptun növénytápsó


Egy-két hetente takarítjuk (az aljzatot is), de szűrő is van benne.


Szerintetek mitől lehet ez a probléma? Mivel kellene próbálkoznunk, hogy megoldódjon?

Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. febr. 13. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30 literben még 1 xifót sem lehet tartani.Látszik hogy nem olvastál utána rendesen.
2012. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
milyen világítás van?
2012. febr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1/2


Sajnos rossz következtetést vontál le az általam írt információkból. Vásárlás előtt több szakirodalmat is elolvastam, és egy ekkora méretű akváriumban 8-10 Xifót is lehet tartani. Amennyiben van konstrutív tanácsod a növényekkel kapcsolaban is, örömmel veszem, ha leírod!

2012. febr. 13. 16:08
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1/3


Az egy akvárium szett, és sajnos nem kaptunk semilyen leírást a hozzá adott lámpáról. Erős a gyanúm, hogy egy sima neon cső van a fedébe építve :-(

Szerinted, ha lecserélném egy UV csőre (na nem arra a kék pénzvizsgálósra gondolok :-)) akkor az megoldhatja a problémát?

2012. febr. 13. 16:11
 5/13 anonim ***** válasza:

nem tudom hogy milyen szakirodalmat olvastál de 100 literben lehet tartani 1 hímet és 3 nőstényt. ez alatt nem lehet.

[link]

a világításodat meg hiába cseréled mert abban a hosszúságban nem kapsz erősebbe, inkább még 1 kellene.

2012. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

8-10 xiphot?! 150 literben, esetleg... Szörnyű állatkínzás ekkora helyen egy darabot is tartani, csoda, hogyha kihúznak pár hónapot.


A növényekre visszatérve: A gömbmohán barna alga van, a fényhiány és a rossz vízminőség okozza (ami ennyi halnál elkerülhetetlen). Az uv cső butaság, rendes akvarisztikai daylight megnevezésű csövekkel lehetne bővíteni a világítást, ha be tudod szerelni. Ezen felül a neptunos co2 egy kritikán aluli termék, csodálom, hogy még nem tiltották be. A változó co2 szint a halaknak ph sokkot, az algáknak pedig öröm mámort okoz, hiszen csak ők tudják hasznosítani.


A másik növényt így egy levél alapján nem ismerem fel, de jellegéből adódóan 100%, hogy hiánytünetekkel küszködik. Nem csoda, ahogy mondtam, a neptun kritikán aluli, a növénytápsójuk értéktelen lötty. Valamint a fényhiány a másik probléma.


Nem tudom, hogy milyen szakirodalmakat olvastál, remélem nem a haziallat.hu oldalait... Megnevezhetnéd őket, kíváncsi vagyok.

2012. febr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Ötödik


Ha figyelembe vesszük azt az álltalános szabályt, hogy

egy hal(cm)=egy liter víz

Akkor természetesen igazad van. De amennyiben tisztában vagy (a kommentjeidből nem derül ki) a Xifo hal fajtagazdagságával, úgy azt is tudhatod, hogy vannak olyanok amik soha sem érik még az 5 centiméteres testhosszt sem.


Így ismételten szeretnélek megkérni, hogy ha tudsz érdemben hozzászolni a témához, akkor kérlek, tedd meg!

2012. febr. 13. 16:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te pedig a biológiával nem vagy tisztában, már ne is haragudj.

a xipho, alias Xiphophorus helleri minden fajtája -ahogy te fogalmazol- ebbe a fajba tartozik, ezek igazából csak színváltozatok. Persze vannak xipho-platti hibridek, de ez más téma, és ezen változatok mérete is a xiphoéval egyezik meg. Az, hogy egy ilyen hal mérete nem éri el az 5 centimétert, a súlyos állatkínzás és helyhiány eredménye. Náluk sajnos ki tud alakulni ez a deformitás, visszamarodottság a rossz életkörülmények hatására. Az ammóniamérgezéstől nem fejlődnek megfelelően a szervek. A hal várható életkora természetesen arányosan, sőt exponenciálisan csökken, az egészségüket már soha nem nyerik vissza. Bármilyen állatorvost megkérdezhetsz a témával kapcsolatban, ha valamelyik mást mond, kérlek add meg a telefonszámát...


De szerintem te egy olyan ember vagy, aki ezt nem fogja megérteni és akinek csak a saját igaza számít, ezért mélyebben nem is megyek bele a témába. Minden minőségi oldalon, minden minőségi szakember alá fogja támasztani az általam elmondottakat. Kérdezd meg ugyan ezt az akvarista fórumon, vagy ahogy mondtam, állatorvosnál (és ne állatkereskedésben)...

2012. febr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves Murr


Hatodik sorszámú válaszodra:

A Neptun termékeket nem mi választottuk, az eladó ajánlotta. Nagyon szívesen venném, ha ajánlanál olyan minőségi termékeket, amikben te is megbízol, amiket te is használsz.

Naponta 10-12 órán kersztül üzemel a világítás, hogy megfelelő módon előidézzük a fotoszintézist. Ezért is kérdeztem az UV fény jelentőségét, mert lehet, hogy a fény minőségével van a baj.


Nyolcadik számú válaszodra:

Múlt évben többször is olvastam ezen az oldalon a kommentjeidet, és értékesnek talátam őket. Örültem, hogy te is hozzászólsz a kérdésemhez.

Igaz, hogy kezdő vagyok az akvarisztikában.

Lehet, hogy rossz információkra alapoztam a tudásomat.

Talán egy kicsit makacs is vagyok.


DE


Miből gondolod, hogy néhány sor alapján már ki tudsz állítani rólam pszichiátriai profilt? Megalapozatlannak és sértőnek találom azt amit nekem/rólam írtál.


Mindenesetre köszönöm a valódi témához hozzáfűzött véleményedet. Kérlek tartsd tiszteletben az oldal szabályait: Ne OFFolj!

2012. febr. 13. 17:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Elnézést, nem pszichológiai profilt állítottam fel, csak a válaszaidból vontam le a következtetést, mert nagyon abszurd és számomra felháborító dolgokat jelentettél ki (ez a 8-10 xipho/30 liter). De akkor hagyjuk ezt a témát, tényleg nem akarok személyeskedni, segíteni próbálok. Csak pont emiatt a segítőkészség és állatok iránti szeretet miatt nem tudtam továbbsiklani ilyesmi felett.


Minőségi és olcsó növénytáp:

Easy life profito.

[link]

Az előírt adag felét elég használnod, mivel alapból kevés a fény, így 2000 Ft-ért egy 30 literes akváriumhoz 6 évre elég, de a normál adaggal is (a világítás fejlesztése esetén) 3 évre.

Szénforrásnak Easy Carbo lenne jó, de mivel barna algád van (ergo kevés a fény), ezt úgysem tudnák hasznosítani a növényeid, nem javaslom a használatát.


Javítani a helyzeten árnyéktűrő növényekkel és gyakoribb vízcserékkel, valamint megfelelő telepítéssel tudsz. Ezen felül ekkora helyre 1 db hím betta vagy mondjuk 10 red cherry garnéla vagy 6 endler guppi lenne megfelelő. Ezt nem csak az állatok, hanem az egészséges akvárium érdekében is javaslom, hiszen ez a cél, emiatt van gond a növényekkel is.

2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!