Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anbiuas barterinek vagy...

Anbiuas barterinek vagy nanának elég napi 8 óra világíttás 8w os neoncsővel 30l es akviba?

Figyelt kérdés

2012. febr. 13. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekik nem is nagyon kell mesterséges fény ha a szobában világos van. Bőven elég, amit leírtál, különben bealgásodik a levelük.... amit végülis nem nehéz letakarítani.
2012. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig én azt hittem hogy kell nekik 8 óra világítás.
2012. febr. 13. 17:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell az, a 8 óra legyen meg, főleg egy ilyen kis 8 wattos csővel. A szórt fényen elvegetál, de azért meghálál egy kis törődést. Ez bőven a minimum alatt van így is.

Normális szűrésnél, gyakori vízcserékkel pedig nem fog bealgásodni a levele.

2012. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hány wattos fénycső kellene neki hogy napi 7-8 óra világítás elég legyen egy világos szobában.
2012. febr. 13. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy ilyen 8 Wattos neoncsöved otthon, akkor előbb próbáld ki azt, és ha kevés a fénye azt úgyis látni fogod a növényen. Nem biztos hogy kevés lesz, fene tudja. 8-10 órában szerintem bátran világíthatsz neki.

Ha meg elkezdenek összekunkorodni a levelei, akkor azt jelenti, hogy több fényt akar. Akkor lehet hogy érdemes váltani egy nagyobb fényre.


Nekem pl 13 Wattos kompakt izzó alatt voltak anubias nana-k, a 35 literes akváriumban. Ilyen lámpa alatt:

[link]

De ezen van gyárilag fényvisszaverő, ami befókuszálja a fényt az akváriumba.


Ha nincs fényvisszaverő akkor szerintem egy 20Wattos izzó kb ugyanazt a fényerőt produkálja, és pl egy virágládába bele lehet szerelni egy foglalatot és úgy beletenni az izzót, azzal olcsóbban jössz ki: [link]

2012. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A nana elég lassan nő és azért algásodik be, de ha van mellette valami más is, ami gyorsan nő, akkor már nem lesz algás. Én pl tettem mellé vizi hortenziát, csak az elég terebélyes volt, ám le lehet vágni, szal azt csináltam vele, hogy letörögettem a kisebb részeit oldalhajtásokat, vagy a szárát kettétörtem, az alját kidobtam a tetejét meg visszatettem így mindig kicsi maradt aránylag, mert mindig csak a teteje volt meg.
2012. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!