Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a xifonak?

Mi lehet a baja a xifonak?

Figyelt kérdés

Vasárnap lesz 2 hete, hogy kaptuk a halakat. Előtte nem volt halunk, semmilyen tapasztalatunk hallal nem volt. 8 xifonk(remélem jól írom) és 6 guppy. Éjjel nem volt áram a szél miatt, reggelre az egyik xifo a földön feküdt, és azóta is úgy van. Nagy ritkán megmozdul, de nem viszi túlzásba. 70 literes az akvárium. Két tapasztalt haltartótól kaptuk, szerintem nem beteg. Mi lehet a gond.

( nagyon tapasztalatlan vagyok, még nem jártam ezen az oldalon, ezért elnézést, ha ez az ezredik ilyen jellegű kérdés)

Előre is köszönöm!



2012. febr. 16. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl van telepítve az akvárium, és mivel leállt a szűrő is, így ez valamilyen mérgezés, talán ammónia.

A xifóknak nagyobb akvárium kellene, de ha marad is ez, akkor is ajándékozd el a halak felét.

2012. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most mit csináljak ezzel a hallal, hogy jobban legyen? Ha most elkezdem pihentetni a cserére szánt vizet, meddig pihentessem? Attól jobban lehet?
2012. febr. 16. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Vízcsere mindenképp kell.

1 napos állott vízzel szokták csinálni.


Vagy ha sürgős, akkor felforralod a vizet és lehűtöd, így is kiszáll a klór és mehet bele, miután kihűlt.


Vagy veszel aquatant és belekevered a vödörbe vársz 10-20 percet és beöntöd a vizet az akváriumba.

2012. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy az a baja, hogy nem ment a szűrő éjjel. Nekem régen 30 literes akváriumom volt, elég sok hallal, és éjjelre mindig lekapcsoltam a szűrőt. Inkább lehet, hogy valami betegség. Ne cserélgesd a vizet, az nem fog jót tenni, max a felét cseréld le, és töltsd újra. Meg szerezz be valamilyen általános hal-gyógyszert, amit a vízbe lehet csepegtetni. Sajnos nagyon könnyen kitör mindenféle járvány náluk.
2012. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 akva apor ***** válasza:
Lehet,hogy nem nálad hanem már az üzletben beteg volt vegyélakvarisztikával való könyvet kérdezz ezen az olldalon mindent amiben megakadtál,ismerős akvaristától kérdezz meg minden(ugye jártattad az akváriumot üresen 3 hétig?)
2012. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 akva apor ***** válasza:
bocsi a gépelési hibákért
2012. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!