Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mivel fogtatok nagy harcsát?

Ti mivel fogtatok nagy harcsát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretek horgászni és szeretnék kifogni egy nagy Afrikai Harcsát! Vagy lesőharcsát! Mindegy, az a lényeg, hogy harcsát. XD Milyen csalival próbálkozzak? Persze, én olyan hatalmasra gondoltam nem a 1-2 kg-osra! Persze az is jó lenne! Esetleg valami szív vagy máj?
2012. febr. 20. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Szerezz egy 500grammos harcsázó botot.

2. Lépés min 300méter fonott damil. Akkoris ha csak 20m-re dobod be. Higy nekem..:)

3. Még nem fogtam harcsát nem is horgászok rá, de van botom:D Sok függ a tótól is, kérdezd meg hogy ki mivel horgászik harcsára...

4. Nálunk pl tenyeres kárásszal horgásznak harcsára, vagy egy bazinagy giliszta csokorral. De pl egy kifejezetten harcsás tóba(csiga tó) ahol voltam ott szalonnával fogdosták az 5kg-s afrikaikat:D

de nem olyan könnyű harcsát fogni nehogy azt hidd.:)

főleg nem ilyen ilyenkor...

2012. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól van köszi! A lótetű meg a pióca jó? Vagy nem eszi meg?
2012. febr. 20. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:

én csokorba kötött gilisztával fogtam 4-5 kg-osakat, de az magántó volt amibe telepítettek, de a sneci az kapós lehet vagy harcsára vagy csukára, de azt nem garantálja senki hogy csak 1-2 kg-s halak harapnak. én egy egyszerű 1700 ft bot+orsó piaci kombinációval kb 5 perc fárasztással kifogtam. a bot csak azért volt olyan gagyi mert azzal az emberrel horgásztam akitől kaptam és hát nem akartam a drága botot elővenni.

szóval erős bot kell sok és erős damillal. nem kötelező a fonott de legyen 30-35mm-es.

de döntsd el hogy ponty vagy harcsa mert a 2 teljesen más bottal és módszerrel fogható ki.

2012. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
él ő halcsalival, kis keszeggel, de én sose fogtam nagy harcsát
2012. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De a pióca is tökéletes meg a nadály is:D

És még egy tanács 15éven alul ne nagyon akarjál 10kg körüli harcsát fogni, mert két eshetőség jöhet számba:D

1. Vagy kirántja a botot a kezedből

2. Ha nagyon nagy a harcsa téged is beránthat a bottal eggyüt...:D

(első voltam)

2012. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom nem is fogok. Egyedül még nem fogtam csak felügyelettel..
2012. febr. 21. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:

nehéz már, a sok rabsic kifogdossa, apukám tesója vett 15 éve vízváron házat, közel drávához 10 perc, odajárt, régen 70-90 kg-s harcsákat fogtak sokat, mostanában alig alig... nem ők... ha nem az ottani lakosok... ők tiszán csak ilyen 10k körülieket.. egyszer mesélte ki ment spicre, és 300 métert damilt letekert a hal 3 órát szarakodott vele kb. és búcsút intett... volt már rá lehetőség h kifogjon nagyot... igazából csonakból lehet..


különben harmat gilisztával, 15 centis másfél centi széles giliszta, este jön elő, elemlámpával kell elcsípno, de csak fejét dugja ki, ha nem vagy gyors rámenős, visszahúzza magát..:D:D


meg büdös kis hallal, minnél tovább rohasztod annál büdösebb és jönnek rá a harcsák, ez komoly!:D

2012. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól van köszi! Olyat láttam, hogy keszeget tettek a horogra és bevagdosták az oldalát, hogy érezze jobban a hal a szagát! Ez tényleg jó?
2012. febr. 21. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok egy nagy horgász, de egy igazán rutinos nagy pecás mondta, hogy ő afrikai harcsára mindig lecsó kolbásszal megy! Állítólag az a legjobb!
2012. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jól van, köszi! Majd megpróbálom ezt is! Hacsak a kismacskám nem falja fel előtte! XD
2012. febr. 21. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!