Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet megoldani hogy az...

Hogy lehet megoldani hogy az akváriumban a vízfelszínen ne úszkáljanak ilyen olaj vagy zsír szerű dolgok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyenge szűrésnél szokott ilyen cucc kialakulni, meg akkor ha nem mozog a víz teteje.


A víz tetejét kéne mozgatni hogy hullámozzon,

a szűrőt pont olyan magasra tedd, hogy jól fodrozza a vizet.

2012. febr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg akkor is ha egy hal megdöglött, akkor egy nagyobb vízcsere ajánlott.
2012. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ha van egy kisebb szűrőd, azt akár fejjellefelé is beteheted és akkor a víz tetejéről leszívja neked a szarságokat.


De csak akkor ha nincsenek vizen úszó növényeid.

2012. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet az az oka hogy kb 1- másfél hete raktam be a halakat és még "nyers " a víz?
2012. febr. 21. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom most így, mert nekem mindegyik régi, és mikor új akváriumot csinálok, akkor is a régi vízzel keverem. De volt ilyen nekem is az egyik kis garnélás nanoban, csak nálam a gyenge szűrés volt a ludas és akkor utána el is hullott néhány garnélám. No meg az is lehet, hogy tettél a vízbe pl uborkát, vagy borsót, mert pl attól is lehet. Cserélj egy kis vizet, nem jó ha foltos a teteje.
2012. febr. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval az is lehet hogy túl sokat etettél valamilyen romlandó kajával és attól lett.
2012. febr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vagy egy kisebb műanyagedénnyel a víz tetejéről le lehet meregetni a dzsuvát, de ez ideiglenes megoldás. Szerintem a szűréssel okoskodj valamit.
2012. febr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy részletekben írom, csak mindig valami hülyeség eszembe jut. Az nem lehet, hogy a csapvíz eleve olajos? Azért kérdem, mert én már annyira rászoktam az ozmora, hogy mindent lágyítok a halaknak, és kezdem elfelejteni milyen a sima csapvíz. Pl tegnap ittam csapvizet és lehet érezni hogy olajos. Na meg olyan klóros hogy a torkom is megfájdult tőle :)
2012. febr. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mennyi növényed van, tápozod e őket, milyen a világítás, és általában milyen állapotban vannak a növények?
2012. febr. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
56%
Csinálj 1-2 hetente 20-30%-os vízcserét, ügyelj rá, hogy a szűrő, ill levegőztető mozgassa a felszínt, ahogy hable is írta, valamin óvatosabban etess a tápokból, főleg a víz tetején lebegőkből.Most a rittyót, szívasd le a szűrővel, csinálj 20% vízcserét, takarítsd fel a talajt, távolítsd el a rothadt leveleket, mármint, ha van ilyen.A továbbiakban pedig a fent leírtak szerint járj el. A pangó, az-az álló vízfelszínen, előbb utóbb un biológiai hártya alakul ki, ezért fontos a folyamatos mozgás és a jó szűrés.
2012. febr. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!