Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megzakkant a guppim, vagy mi...

Megzakkant a guppim, vagy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Össze-vissza úszkál az akváriumban, fel-le tekergőzik sokszor fejjel lefelé, és nekiúszik az aljzatnak fejjel. Amikor nem mozog, akkor csak kiflipózban a jobb oldalán fekve lebeg az aljzattól 5 centire, és szaporán tátog. Külső elváltozást nem látok rajta, kb 2-3 napja viselkedik így. A guppi nálunk született, kb 1.5 cm-es most. Etetésnél ma ő is jött enni, de nem sokat evett. Mi baja lehet? A többi halra nézve lehet fertőző? Ez valami betegség vagy élősködő, vagy a vízzel lenne baj? Esetleg valami genetikai elváltozás, vagy megsérülhetett valahogy? Aki tudja kérem írjon, köszönöm a válaszokat előre is!!
2012. febr. 29. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Élősködő, mérgezés, vízparaméterek.

Csinálj holnap 30% vízcserét. Jó lenne az értékeket is ellenőrizni. Mást így nem nagyon tudok mondani. Akváriumméret, szűrés milyen?

2012. febr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
60 literes akvárium, hozzá tartozó szűrővel és vízmelegítővel vettük. Holnap elvégzem a vízcserét, ellenőrizni nem tudom a víz minőségét, mert nincsenek ilyen eszközeim. ...De hogyan lehetséges, hogy csak ennél az 1 halnál vannak ilyen tünetek? Van még az akváriumban rajta kívül 2 algázó, 3 páncélos,3 guppi, 2 molly, 4 neon, 5 dánió és nekik semmi bajuk.
2012. febr. 29. 22:00
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Szia. Szólok, hogy az akváriumod bizony túl van telepítve, ezenkívül olyan halakat is tartasz, amiket nem lenne szabad 60 literben.
2012. febr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki halakat árul már az őskor óta :D tőle "tanultam" mindent. Ha kérdeztem, ő adott tanácsokat is. A halakat is ő segített összeválogatni. Én bízom a szakértelmében. Ő egy szóval sem említette, hogy túl lenne telepítve. ...Most nem tudom elérni, ezért tettem fel itt a kérdést.
2012. febr. 29. 23:38
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

Ne haragudj, de nem úgy fest, mint aki nagy szakértő. Ha nem hiszel nekem, higyj ennek:


[link]

2012. márc. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4


Árulni lehet a halakat hozzáértés nélkül is, erre számos példa van.

2012. márc. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szegényke elpusztult. a vízcsere megvolt, nem tudom vajon mi baja lehetett. remélem a többinek semmi baja nem lesz.
2012. márc. 1. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!