Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumban növényeket akarok...

Avatar05 kérdése:

Akváriumban növényeket akarok tartani, halak nélkül mekkora akváriumot vegyek (50l)?

Figyelt kérdés
2012. márc. 10. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

80 literes akvárium


2 zsák Aquatic Nature Pro-Soil (8 liter) általános növénytalaj.



vagy 2db 30 wattos 6500 K izzó, ha megcsinálod a foglalatot:

[link]


A kedvenc növényeim:


Előre "Hydrocotyle sp. Japan", fél centis levelei vannak , 5 centi magasra nő és elég gyorsan szép gyepet alkot.


Hátrébb "Hydrocotyle sibthorpioides (maritima)", ennek 1 centis levelei vannak és 10 cm magas.


Hátra "Hydrocotyle leucocephala", 2 centis levelekkel, és 30-50 centire nő, de méretre vágható.


Mindegyik hydrocotyle egyformán néz ki formára, csak a méretük változik, ezért nekem ezek így együtt tetszenek.

Szép világoszöldek és tök jó illatuk is van szerintem.


(ha csak egy 45 literes akvit csinálsz, akkor 1 zsák talaj és egy izzó, de abba nem fér túl sok növény, így nem fog kinézni olyan jól szerintem)


Még egy ami fontos lehet, hogy a 3d hatás úgy érvényesül leginkább, ha az akvárium alapterülete nem szokványos méterű, nem olyan túl széles, de hátrafelé sok hely van.

Magasságra pedig jó egy olyan 35 centis.


Nekem egyébként 2db ilyen lámpám van egy 70 literesen:

[link]

2012. márc. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Folytatás (csak közben 3x elment a netem):


Nem árt ha 2-3 naponta csinálsz 50% vízcserét, akkor nem fogsz algásodni. Tápozni az első hónapban nem kell, de később igen, egy Easy-life proFito folyékony táppal.


---------------------


Írok egy drágább variációt:


Mivel a legtöbb mocsári növény nem marad meg CO2 nélkül, ha nem akarsz válogatni a növények közt, akkor itt egy jó CO2 szett:

[link]

Úgy tudom 4500 Ft a palack töltése, ha kifogy.

Ez mellé, és nagy fény mellé jobb ha "Green Aqua Macro" és egy "Green Aqua Micro" tápot használsz. Ezekkel gyorsítható a növények növekedése.

----------------------------


Írok egy olcsó variációt is:


Az alacsony fényigényű, lassan növő sötétzöld növények, pl "Gömbmoha" és "Anubias nana", táp nélkül, CO2 nélkül, és talaj nélkül egy 15-20 W fény alatt tökéletesen megvannak. Az anubiast nem kell elültetni, csak rákötni damillal egy vasfára, vagy kőre. A gömbmohát ki lehet lapítani és akár össze is lehet varrni többet egymás mellé damillal, így egy nagy szőnyeget tudsz csinálni belőle és pl egy nagy kő tetejére ráteheted. De persze úgy adja meg a saját formáját, ha csak simán bedobod a vízbe, csak akkor néha meg kell forgatni, hogy az alja is kapjon fényt.

2012. márc. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen látom eléggé benne vagy a témában elején még nem nagyon akarok rá sokat költeni mert mivan ha valamit elrontok érted majd idővel akarok szeb szebb aksit csinálni am nagyon tetszenek halak nélkül is az ien akváriumok azért is szeretnék egyet
2012. márc. 11. 15:15
 4/5 A kérdező kommentje:
Szűrő kell bele vagy még nem?
2012. márc. 11. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen kell, mar csak az algasodas elkerulese végett is.
2012. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!