Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1-2 db pici "igénytelen"...

1-2 db pici "igénytelen" halat szeretnek 15 literes akvariumban. Tartásuk, vízcsere, fajta, akvárium stb?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek halakat tartani, Guppyra és aranyhalakra gondoltam eddig. Nincs valami sok idom, ezért csak 1-2 db-ot szeretnek tartani, a leheto legigenytelenebbet. Milyen éket ajanlotok? Köszi:)
2012. márc. 11. 11:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%
És egyébként is, ha bűntett lenne, hogy 30 literes akváriumnál kisebb-ben tartson valaki halat, akkor be kéne zárni pár kisállatboltot! És ha bezár a bolt, hiába van neked 100 literes akváriumod, ha nem tudsz bele halat venni!
2012. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

"nincs sok időm, ezért csak 1-2 db-ot szeretnék tartani"

Nem a halak számához kell a sok idő. Nem kutya ez. 15 literesben nem fogod ebben a pici átlátszó edényben a normális vizi viszonyokat beállítani. Pláne, ha havonta 2x teljesen kipucolod. Olvastál valamit a hasznos bacikról egyáltalán? Szerencsétlen halak..

2012. márc. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

enikő2000 amilyen gyorsan elkezdted az észt osztani olyan gyorsan fejezd is be. 12 évesen (gyanítom a 2000 a születési éved) az akváriumot csak évente kel teljesen kitakarítani ha jól üzemel és van jó szűrő és nem mindegy hogy pár napig van kicsi akváriumban míg megveszik, vagy egész életében.

Pont ebben a témakörben olvastam egy jó hasonlatot, hogy a lovat is a vásárban egy karámban árulják, de ha megveszed akkor mégsem egy karámban tartod, hanem nagyobb helyen.

Neked sem ártana elolvasni a linkelt oldalakat, addig is gyűjts kavicsot és ne halazz amíg nem értesz hozzá.

2012. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 YourDestiny ***** válasza:
100%
11. válaszoló: attól, hogy árusítanak 30 litertől kisebb akváriumot még nem biztos, hogy gerinces állat számára. Természetesen az eladó ettől függetlenül még rádbeszéli.
2012. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
Én azt kérdezném meg, hogy miért nem vesz nagyobb aksit? Mert drágállja? Azt hiszi ez lesz az utolsó kiadása? Akinek nincs ideje az állatokra és nincs elég pénze, az inkább ne tartson. Nem muszáj! A természetes közeget kell utánozni, másolni, egy 15 literes tócsában mi a természetes?
2012. márc. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

Azt nem vettétek észre, hogy az egyik honlapon azt írják hogy 100literes akvárium kell neki, a másiknál megcsak 40, a harmadiknál márcsak 1 literes?

Mindenkinek megvan a saját véleménye az állat tartásról. Azt elmondhatom, hogy a hal nem kutya! Nem kell sétáltatni, nem kell vele játszani! Hiába 100 literes az akváriumod, a halad ugyanazt csinálja benne mint egy 20 literesben: úszkál élete végéig.

2012. márc. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 YourDestiny ***** válasza:
70%
Nagyon rosszul közelíted meg. A kutya sem örülne, ha egy kutyaólba lenne zárva élete végéig. A halnak se jó, ha egy befőttesüvegbe méretű akváriumba zárod.
2012. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

a hal úszkál fel-alá az akváriumban, de 20 literben meg sem tud fordulni és jól mondod hogy el sem lehet vinni sétálni, ezért elég nagy hely kell neki hogy tudjon eleget mozogni.

A guppi vagy a betta még megvan 30 literben is de vegyük például a közismert neonhalat ezt biztos ismeri mindenki, de azt nem tudja hogy gyor úszású és nagy úszástér kell neki pedig kisebb mint a guppi.

[link] itt nézd meg itt jó értékek vannak megadva, nem 20-30 liter.

Fent kell neki tartani a biológiai egyensújt is ami nem egyszerű és 20 literben már csak külső szűrővel lehet, vagy különben szinte lehetetlen, vagy csak a gyakorlott profiknak megy és te enikő2000 a válaszaid alapján nagyon nem vagy az és a kérdező is csak a kérdés kiírásakor kezdett el ismerkedni a témával úgyhogy ő sem az.


Kérdező van már valami fejlemény a kérdés kiírása óta?

2012. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
78%
En most olvasgattam a hozzaszolasokat es engem az szomorit el h vki megkerdezi emg idöben h mit tegyen es a hozzaszolok 90%a olyan undorral tud visszairni h megis mit kepzel magarol... en se tudtam h eddig pl a 20 literes akvariumomat most dobhatom kifele, mert ugyis meghalnak benne a halak, kaptam ket aranyhalat, amik 3 honapja elnek az akvariumban most megis az egyik lebeg a viz tetejen, es bar meg el sztem nincs sok hatra... engem bosszant h nem olvastam utana, de a kerdezö legalabb megtette ne kezeljetek mar ugy mintha kessel szurkodna a halaitokat...
2012. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem azért mondom, de nekem is 15 literes akváriumom van, és hülyeség, hogy kínzás a halaknak. Egy darab aranyhalam volt bennt egyedül több mint 6 évig.

A halak addig nőnek, ameddig elférnek. Ha belerakod 150 literes akváriumba persze, hogy megnő.

2013. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!