Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A koi pontyok (tavi díszpontyo...

A koi pontyok (tavi díszpontyok) ha, vagy 10-12 cm-eresek, akkor mennyi idősek lehetnek? És mennyi idősen szaporodnak és ekkor, mekkora a méretük? ELŐRE IS KÖSZÖNÖM:D:D:D:D:D!

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Legjobb az ízük 15-18 centisen, érdemes kukoricával etetni őket addig. Nagyon jók hirtelen kisütve krumplipűrével.
2009. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A halak méretéből nemigen lehet biztosan következtetni a korukra, mert a növekedésüket befolyásolja a hely ahol élnek. Akváriumban nemigen nőnek. Nagy méretű tóban pedig nagyon gyorsan.

Az én halaim 40-50 cm-esek és 5-6 év körüliek.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy tettem be aranykárászt is melléjük, és azokkal ívtak össze. A kishalak örökölték a koi apák színét, de formára teljesen kárászok maradtak.

A baj az, hogy nem tudom őket teljesen lehalászni, és állítólag amig kárász van a tóban addig a koi szaporulata reménytelen. Ugyanis a koi hímek jobban buknak a kárász nöstényekre és mivel azok hamarann ívnak, mire a koi nöstény ívna már nincs a hímehknek tejük, meg kedvük.


Állítolag tiszta koi medencében is elég ritka, hogy sikerüljön az ívás.

Én is kiváncsi lennék, hogy sikerült e valakinek eddig leívatni a koiokat !

2009. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem:D Szép koiaid vannak ezek szerint:D Mekkorák voltak amikor beszerezted őket és mekkora tvad van?
2009. jún. 12. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!