Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges az hogy a törpeharc...

Lehetséges az hogy a törpeharcsák megeszik a halakat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel ragadozó,így nagyon valószínű.
2012. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Igen lehet

Nálunk is az akváriumban elfogytaka ishalak mióta ok megjottek

2012. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ő az? Mert akkor igen. ők néha egymást is megeszik.

2012. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Ha a 3. válaszoló által linkelt halra gondolsz, akkor teljesen biztos, hogy megette őket.
2012. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ez mindent megeszik ami belefér a szájába, ami nem azt meg megpróbálja megenni.

egyszer villantóval horgásztam és kb 4cm volt a törpeharcsa amit fogtam a 6cm-es villantóval. bele se fért csak a horog 1 ága a hal szájába de valahogy rámászott, de fogtam már pellettel és bojlival is.

2012. márc. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már horgászat akkor én használtam is törpeharcsa ivadékot törpeharcsához. Amúrt akartam fogni, de mikor megláttam hogy 2-3 nagyobb törpeharcsa felhő is úszik a vízen, már tudtam hogy nem fogok. Viszont hátha van nagyobb harcsa is, így szákkal fogtam pár darab pár centis ivadékot csalinak. Sajnos csak 1 darab 15-18 centis törpeharcsát fogtam vele. így nem lett tele a tepsi. :))
2012. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tibi papa válasza:
Jé!! Mindenki normális jó választ küldött. Ez remek.
2012. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nemcsak a többi halat eszi meg, hanem ami a nagyobb baj, hogy a lerakott ikrát is felzabálja, ez az egyik legkárosabb invazív faj amit behurcoltak az országba!
2012. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A törpeharcsa (Ameiurus nebulosus) a sugarasúszójú halak (Actinopterygii) osztályába a harcsaalakúak (Siluriformes) rendjébe és a törpeharcsafélék (Ictaluridae) családjába tartozó Észak-Amerikában őshonos halfaj. Az európába telepített önfenntartó állományban a környezet módosító hatásai miatt eltérések alakultak ki és emiatt Magyarországon egy új alfajt képeznek, melyet az Ictalurus nebulosus pannonicus néven írtak le. A horgászok körében több köznyelvi elnevezése is kialakult. Ilyenek például a barna törpeharcsa, a kusza harcsa, a törpe, a törpincs, a régi törpe, a törpike, a törpe zabagép és fiatal egyedeit törpepundrának is nevezik.


Gazdaságilag nem jelentős, bár a húsa ízletes, szálkátlan és a piacon eladható áru. Magyarországra telepített állománya inváziós fajként, amennyiben túlságosan elszaporodik, akkor az ikra és az ivadékfogyasztása miatt a természetes vizekben, valamint a tógazdaságokban is kárt okoz.

Előfordulása


Eredeti élőhelye Észak-Amerika keleti része, Magyarországra, 1904-ben került Franciaországból és Németországból. Folyó- és állóvizeinkben egyaránt előfordul, a Balatonba szervezett telepítése is történt. Különösen kedveli a növényzetben gazdag sekély állóvizeket az iszapos fenekű holtágakat és a tavakat. A folyóvizekben is megtalálható, de a patakokban ritka. Nagyobb folyókban a márnazóna alatti rész és a kisebb folyókban a domolykózóna alsó része a sügérzóna az igazi otthona.

10 napos, 14,2 mm-es ivadék táplálékának többségét zooplankton szervezetek alkotják. Később a törpeharcsa fokozatosan mindenevővé válik. Étrendjében a legfontosabb árvaszúnyog-lárvák mellett állati eredetű hulladékokat, növényi anyagokat (magvakat, vízinövények különböző részeit) találunk.

2012. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!