Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jót vettem meg?

Jót vettem meg?

Figyelt kérdés

egy diy külső szűrőhöz kezdtem összevásárolni a dolgokat. az akvarisztikai eladótól kértem egy erre a célra megfelelő szivattyút, és kaptam egy atman at 302-es modellt. itthon rádugtam egy csőre, és meglepve figyeltem, hogy nem nyomja fel a vizet még kb 30 cm re sem. a szivattyút visszavittem. azt mondta, hogy hibás darab volt, és visszakaptam az árát. ha vennék egy másik ilyen atman at 302-es szivattyút, akkor az al tudná látni a külső szűrő feladatát?


köszönöm!



2012. márc. 30. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy milyen átmérőjű csövön nyomtad fel a vizet. ÉS az sem, hogy mekkora lesz az aki, a szűrő és az emelési magasság. Ezeket az adatokat add meg.
2012. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Vízforgatás: 500 l/h (szabályozható)

Fogyasztás: 8W

Max emelés: 1,05m

Porlasztani tud: igen

Acél tengely

Illeszthető hajlékony PVC csövek: 9/12 vagy 12/16mm"


a cső pontosan passzolt rá!

2012. márc. 30. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Hm, hát nemtudom, gondolom nincs ráírva az emelési magasság a szűrőre mi? Akkor próbálj eggyel nagyobbat venni :/


Az a baj, hogy nekem csak 1200 L/órás van és az felnyomja 1 méterre is, sőt többre is fel tudná, mert nagyon bika, de az már elég turbó lenne egy kis akváriumhoz.

2012. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*a szűrőre, nah, pumpát akartam írni, mindegy.
2012. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy hosszú esőztetővel bármit le lehet szabályozni.

Próbálj szerintem mindenképpen akkor nagyobbat venni. Lehet hogy a kicsi az tényleg gyenge és hamarabb be is krepálna a víznyomástól, ha mindig erőlködik. Nem?

2012. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyitott rendszerű külső szűrőkbe mindig erősebb motor kell, mert a gravitációval is küzdenie kell.

Meg a házi szűrőknek a szűrőtérfogata is nagyságrendekkel nagyobb, mint a gyáriakénak. Tehát jóval több anyag fojtja le az áramlást, és egy jól beért szűrőközeg nagyon is hatékonyan csökkenti az áramlást.

Ha szabályozható a teljesítménye, (annak kell lenni) akkor érdemesebb sokkal nagyobbat venni, (még ha drágább is) nem szabad kicentizni. Legfeljebb nem használod max teljesítményen, de jó ha van tartalék.

A szűrőtérfogat nagyságától, és az emelési magasságtól függően, 10-szerese is lehet az akvárium térfogatának a vízforgatás. Még úgy sem marad belőle sok minden, pár hónap múlva.

2012. márc. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy mekkora az akvárium, és hány literes a szűrő tartály?
2012. márc. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
aksi:72liter, tartály:~1,5-2liter
2012. márc. 31. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Oda még a 304-es is elkelne. Én biztos azt venném, így nem kéne belső szűrő, mert áramlást is csinálna.
2012. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még az jutott eszembe, hogy a szűrőtérfogatot jó lenne megemelni. 1,5-2 liter nagyon kevés egy házi szűrőnek, ha már csinálod, használd ki, hogy nem kell a gyári kis méreteket használni. Egy kis 10-12 literes akváriumot meg lehet csinálni szűrőaksinak, de 5-6 litert mindenképpen el kéne érni.
2012. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!