Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium fűtőt lehet egy üres...

Akvárium fűtőt lehet egy üres akváriumban használni? (lejebb megmagyarázom)

Figyelt kérdés

Na szóval hüllőtojásokat szeretnék keltetni egy 30literes akváriumban, és láttam hogy valaki úgy oldotta meg a 29fokot hogy egy akváriumfűtőt tett az akvárium falára. Ez így működhet, nem lesz baja a fűtőnek ha nem vízbe van?

Persze az akváriumon lenne tető és hungarocellal körül lenne véve a jobb hőszigetelés miatt.


2012. márc. 31. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem akváriumfűtő volt, hiszen csak víz alatt használható. Leég szárazon.
2012. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Igen, szárazon leég. Én egyszer elfelejtettem kihúzni, amikor leengedtem a vizet egy akváriumból. Szó szerint szétrobbant.
2012. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Barátom egyszer takarította az akváriumát és az akvárium fűtőt lerakta az asztalra, de elfelejtette kihúzni. Olyan 10 perc mulva égett műanyagszag lett a lakásban, hát füstölt az asztallal együtt és be is döglött. Szárazon tényleg nem használható, de ha beteszed egy nagy tál vízbe úgy igen, csak mivel fűti a vizet és ezzel együtt gyorsítja a párolgást, így eléggé erősen párásítani fogja a terráriumot, és azért néha oda kell rá figyelni hogy nehogy kifogyjon a víz a tálból, mert akkor leég :/
2012. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy sima vilanykörtét tegyél inkább a tetejére, csak ki kell kísérletezni hogy az mennyire fűti fel. Lehet hogy egy kis 25 Wattos égő elég lenne hozzá.
2012. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Hable: a vizes nekem is eszembe jutott, de nem hiszem hogy jó lenne... Mert ha pl egy 2literes üvegbe beteszek vizet és abba a fűtőt azt 1perc alatt felmelegítené, de a víz nem hiszem hogy az akváriumot "keltetőt" is felmelegítené 30fokra...

A villany körte lesz a nyerő, majd be kell szerezni egy ilyen hőérzékelős valamit, ami ha eléri a 29fokot rögtön kikapcsol, ha meg 28alá megy bekapcsol. Mi ennek a dolognak a hivatalos neve tudja valaki?:D

2012. márc. 31. 21:13
 6/7 anonim ***** válasza:
termosztát
2012. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi, a tetejére kell egy vasrács és arra tedd az izzót.

Csak akkor tudna túlmelegedni ha üveglappal légmentesen lezárnád a terrárium tetejét teljesen.

De ha van szellőző rés a tetején, akkor fölfele kiszáll a meleg egy része és nincs ezzel gond, nem fűti túl.

Annyi, hogy ki kell kisérletezni, hogy mekkora lámpa kell rá ahhoz, hogy 30 fok legyen bent.


Jó ez persze csak akkor igaz, ha kint a lakásban nincs olyan túl nagy hőingadozás 2-3 fok max.

2012. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!