Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől jelent meg az akváriumom...

Mitől jelent meg az akváriumomban ilyen kék fonálszerű alga? (több lenn)

Figyelt kérdés

A növények levelein,sőt még az almacsigám házán is megjelent ez az alga. ilyen kékes fekete,inkább fekete ostorszerű. fonalas alga.

200 literes az akvárium,nettó 150 liter víz van benne. Egy Atman Cf 800 külső szűrőm van + egy Atman At F302 es belső. 3x30 watt világítás. Kettő REsun Freshwater + egy Sylvania Gro Lux. most a gro luxot nemhasználom mert ugy gondolom hogy attól algásodhat mert ezt már több helyen láttam. mi lehet a baj? A világítás olyen kb 11 órát szokorr menni naponta. előre is köszönöm


2012. ápr. 8. 10:15
 1/3 Platypus ***** válasza:

Ez valószínűleg staghorn azaz agancsalga. Elég sokáig szenvedtem vele, és hosszú hónapok tapasztalatából azt szűrtem le, hogy a világítással nem lehet megfogni ezt az algát. Nekem akkor sikerült tőle végleg megszabadulni, amikor megnöveltem a tápozásom szintjét. Dupla adag mikroelemet kezdtem adagolni és mellé finoman makroelemeket is. Két hét alatt úgy eltűnt, mintha soha nem is létezett volna. Mostanában elhanyagoltam egy kicsit a vízcseréket és ezért a tápozást is visszavettem, pár hét alatt megint előkerült a semmiből. Érdekes módon, amikor a szűrésem esett ki egy időre, az nem ugrasztotta meg az alga szintjét.


Nálad lehet hogy nem ez lesz a megoldás, de a szűrésed és a világításod látszólag rendben van, így neked is érdemes lenne ezen a vonalon vizsgálódni. Milyen növényeid vannak és mivel tápozol?

2012. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 napra sötétítsd el az akváriumot minimum. ha akkor sem javul, akkor etesd meg a halakat, és még 2-3 napot sötétíts! egy jép is jó lenne az akváriumról! majd szépen fokozatosan add vissza a világítást az akváriumba! max 8 óra elég lenne!tápozol valamivel?
2012. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Növényeim: Valisneria, Cryptocoryne Wendti, Bakopa,Érdes tócsagaz, gömbmoha, jávai moha, vmilyen echinodorus meg ilyen vöröses barnás levelű hosszú háttér növény asszem vmi rotundfolia. Tápozni tablettákat szoktam Sera Florenette meg folyékonyat redszeresen a Easy Life Pro fito-t.
2012. ápr. 8. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!