Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha így készítem el a talajt,...

Ha így készítem el a talajt, akkor az úgy jó?

Figyelt kérdés

Az akvárium legaljára

350 gramm JBl florapolt, fölé 2,5 liter JBL aquabasist, majd gyöngykavicsot tennék. Az akvárium 70 literes. Vagy elég csak táptalaj, vagy koncentrátum? Vagy össze kell keverni őket? mi a helyes megoldás?

köszi



2012. ápr. 9. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ez így kicsit vicces mert a talajod megfelel egy High-tech profi növényes talajnak és aztán szépen elb@szod ezzel a gyöngykaviccsal amin egyébként is átszivárogna a táptalajod és szép ködöds lenne az akváriumod.Ehez a táptalajhoz minimum egy JBL Manado dukálna... Ha megvan a manado akkor először letszed a Florapolt vékonyan aztán rá az Aquabasist és végül sima talajnak a manadoból 5cm és ez így profi lesz :)
2012. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

sorrend:

növényi táptalaj

általános talaj, aljzat

dekor kavics


sztem a jbl florapol felesleges, elég a aquabasis táptalajt az aljára leszórni és erre rá a gyöngy kavicsot. Vagy JBL Manadot vegyél a kavics helyett és úgy sokkal szebb lesz.

ien a manado:

http://www.youtube.com/watch?v=YI57hnhV3ns

2012. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az első vízcserénél összekeveredik
2012. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hable te mindig jókat írsz, de ez most hülyeség, mert az akvakertészek 99%-a haznál táptalajt és soha nem keveredik össze :P
2012. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szerintem az egyik levelemre válaszolt:)
2012. ápr. 9. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert ők mindig nagyon óvatosan cserélik benne a vizet.

Csak az ügyességen múlik, meg hogy valakinek van e elég türelme mindig lassan önteni bele a vizet.


Pl ez csak 2 féle kavics, nem táptalaj, de ez is max 2 hónapig volt ilyen, pedig nagyon ügyeltem rá, de mégis összefolytak a talajok. [link]


Volt táptalajos akváriumom, sera talaj + sóder, hát az se tartott sokáig. Volt benne egy botia, aki mindig porfelhőt csinált, kitúrta a táptalajt, és kénytelen voltam lecserélni, mert összekeverte az egészet.

2012. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A florapolban a műtrágya a növényeknek jó, de ha kiszökik a talaj alól, az az algáknak kedvez, viszont a halaknak nem biztos.
2012. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!