Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sügerek megtűrik az öves...

A sügerek megtűrik az öves díszcsíkokat?

Figyelt kérdés
Tudom, csapathal és legalább 400 liter kéne nekik, éppen ezért elég, ha hárman vannak?

2012. ápr. 16. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A Vitorlás, Ramirezi, Kakadu törpesügér és a Filamentosus megtűri. A Márványsügér kinyírja. ... a maradék több ezer féle sügérfajt pedig nem tartottam még.
2012. ápr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, úgy ahogy az 1. válaszadó mondta.

Vitorlás, törpe sügérrel lehet társítani, de mondjuk egy Malawi biotópba, vagy egy Nandopsis octofasciatum csapat mellé nem szívesen tenném be ;)


Ami pedig a létszámot, és a tartály méretet illeti, már annyira beakvarizált hal, hogy eltűr ilyen dolgokat, már csak a méret miatt is(gondolok itt a létszámra) Ha esetleg már nagyon nagyok, eladhatod őket.

2012. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Frontosa ***** válasza:

Hasonló méretű sügerekkel simán megfér, nem is ez a gond, hanem a kaja. Én is tartottam egy időben, de egyszerűen nem tudtam megoldani a táplálásukat, ha már tartottál sügereket akkor tudod miről beszélek. Nem nagyon jutott kajához, mert az akkori sügereim (Hongi, Sprengerae, Saulosi) rendre lenyúlták a kaját előle, hiába próbálkoztam bármivel, úgyhogy inkább elpasszoltam. Talán Lazacsügerekkel, vagy társas akváriumba is való és/vagy békésebb sügerekkel (Pl. Meggyhasú, Porcelán, Vitorlás) érdemesebb próbálkozni.

Üdv,

2012. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mbuna sügerek lesznek (elongatus, yellow, afra, ilyesmik), de lehet, hogy tanganyikai porcelánt is hozok. Nekem régebben volt egy öves, az neonhalas akváriumban volt. Na ott szinte ölt a kajáért. Sügerekkel még nem próbáltam, nem tudom viselkedés szempontjából mi szólnának egymáshoz.
2012. ápr. 16. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a botia nem egy félénk hal, képes rámászni a másik hal fejére is ha kaja után kutat csupán jószándékból, aztán más kérdés hogy azok a sügerek mennyire tűrik.
2012. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem szinte felrepült a felszínre, amikor eljött a kajaidő. Az aljzaton szinte nem is kutatott, mindent felszippantott a felszínről. Érdekes, állítólag a botia nem furakodik a többi hal közé a felszín közelében.
2012. ápr. 17. 13:48
 7/7 Platypus ***** válasza:

[link]


Ebben a könyvben kifejezetten az öves díszcsík szerepel, mint az afrikai sügerek mellé ajánlott hal.

2012. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!