Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barna algásodik enyhén...

M3xx kérdése:

Miért barna algásodik enyhén az aljzat, illetve fonálalgásak a levelek?

Figyelt kérdés

Akvárium adatok: 54L, Tetra EX 400 szűrés, heti 1x 20% vízcsere, happycarbo napi 2ml, profito heti 5ml a növényeknek, 15W+8W 6500K világítás napi 8 órában, 2-4mm kavics aljzat + táptalaj. Vallisneria, Cryptocoryne, Anubias növények, 12db hal (guppy,molly,xifó,torokátum).

Az algásodás nem vészes, de szeretném megszüntetni. Főleg a Vallisnériák levelei "bolyhosodnak", anubias és crypto levelein kis barna foltok, de nem maga a növény sárgul, barnul majd elhullik, hanem szerintem alga, illetve az aljzat barnul főleg a vízcsere előtti napra csúcsosodik. Van még az akiban egy nagyobb kő, szerintem mészkő szerű, ez nem tudom gond-e, a halaknak nincs bajuk.

Mi lenne a megoldás? Világítás időtartam növelése(növények tovább fotoszintetizálnak), csökkentés vagy kihagyás egy időre(algák se kapnak fényt). Sajnos természetes fény is éri az akváriumot, ez ellen nem sok minden tudok tenni, most próbálkozok ideiglenes megoldással, törölközővel letakarom, hogy csak a fénycső fénye érje.



2012. ápr. 18. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl sok a bomlástermék. Legelőször 50 literesbe való halakkal próbálkoznék, így úgysem lesz rend sose.

Aztán majd meglátnám, valószínűleg ez is sokat számítana.

(valószínűleg elég is lenne)

2012. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
cserélj heti 30% vizet, vagy 3 naponta 20%-ot :)
2012. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még az hozzátartozik a dologhoz, hogy a külső szűrő 1 hete lett beüzemelve, mától megy egyedül, eddig segítette az előző, belső szűrő. A nagyobb biológiai felülettől várok egy kis javítást a dolgon, ha beáll rendesen a rendszer, majd meglátjuk. Az aki egyébként 2 hónapja megy. Köszi az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 18. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy aki eljut odáig, hogy külső szűrőt vesz és normálisan tápozza a növényeit, hogy erőszakolhat egy ekkora akváriumba mollyt, xiphot, és főleg thoracatumot?!??

Hatalmas hiba, itt kezdd a helyrehozatalt.

A másik, hogy ennyi fényhez és ilyen növényekhez rengeteget tápozol, csökkenteni kell az adagokat. De ha már tápozol, akkor 50% vízcsere hetente, a szinten tartás végett.

2012. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A torokátumok még picik, ha felnőnek, mindenképpen lesz rá megoldás, egyébként kereskedésbe nyugodt szívvel ajánlottak 2db-ot 50L-re. A táp meg elvileg 10ml/100L hetente vízcsere után. Viszont a természetes halak általi növénytápozást átgondolva tényleg visszaveszem az adagot. A heti 50% vízcserétől tartok az egyensúly felborítása miatt.
2012. ápr. 18. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Na itt már előjött még néhány elvi hiba.


1. Ha én lennék az eladó, én is nyugodt szívvel ajánlanék két harcsát. Sőt, hármat is, csak ahhoz gondolom már nem volt pofája.

Az igazság: [link]

Felnőni pedig nem fognak, ekkora helyen nem tudnak. Nem tarthatod kiskorukban sem sokáig az előírtnál kisebb helyen őket.


2. A profitobol jó az adag, de a carboból dupláztál. Ez nem lenne baj, de jelen helyzetben felesleges.


3. A természetes trágyázáshoz semmi köze az általad használt tápoknak. A profito csak mikroelemeket tartalmaz, ammóniát és nitrátot nem.


4. A vízcseréktől nem borul fel az egyensúly, sőt, csak ezzel tartható fenn. Te sokkal több tápanyagot juttatsz be, mint amit a növények elhasználnak, ezeket el kell távolítani. Ezen felül a halak végtermékeit is, mert a szűrő csak az ammóniát alakítja nitritté majd nitráttá, de ez utóbbit már semmi nem használja fel (illetve a növények egy részt, de nem eleget). Mivel a szűrőbaktériumokhoz nem nyúlsz ilyenkor, nincs minek felborulnia, csak a vízparaméterek kerülnek normális szintre.


Ami még fontos, a mészkövet AZONNAL távolítsd el az akváriumból!

2012. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!