Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség az, ha felford...

Milyen betegség az, ha felfordul vagy eldől a hal, mikor megáll az úszásban?

Figyelt kérdés

Egészen picike guppiról van szó, 2 hetesek, abból az egyiket elkülönítettem, mert állandóan átfordult az oldalára, máskor meg mintha a farokuszonya lehúzta volna, függőlegesen lebegett. Aztán visszaegyenesedik, úszik tovább, majd ha megáll, megint dőlni kezd... Nem süllyed, közel van a víz felszínéhez.

Kezeljem valami gyógyszerrel esetleg?


2012. ápr. 26. 14:03
 1/3 anonim válasza:

Szia, kicsit utánaolvastam a dolognak, régebben nekem is volt ilyesmi problémám, és nem tudtam vele mit kezdeni. Bemásolom amit egy oldalon találtam, hátha segít valamit.

A haladnak úszóhólyag betegsége van. Ez lehet sok mindentől. A normális úszómozgás vagy az egyensúlyi zavarok okai:

- Örökletesen torzult úszóhólyag

- Az úszóhólyaggal kapcsolatos szervek rákja vagy tuberkulózis

- Szorulás

- Alultápláltság

- Komoly, bakteriális fertozés (ezt kezelted S.Baktoval)

- Megfázás

- Parazitafertozés

Először kezeld más betegségekre. Mindig külön kezeld a betegségeket, egymás után, ne keverd a gyógyszereket. Mindig cseréld a víz 50% át, ha végeztél egy kezeléssel. Majd várj 1-2 napot közöttük. Ha már más okokat kizártál, győződj meg róla, hogy a megfelelő eleséget adod és hogy az ürítés normális. Ha nem vagy biztos, etess jól átmosott, kiválogatott élő eleséggel. Végül ellenőrizd, hogy a hőmérséklet állandó és megfelelo színtű-e. (Kb. 20 fokos)

Kezelése: tedd át a halat sekély vízbe, vagy javítsd a víz minőségét és kezeld a halakat széles spektrumú antibiotikummal"

De szerintem, ha valóban megoldást akarsz találni a problémára, akkor menj el egy állatkereskedésbe, ők remélhetőleg tudnak majd neked hasznos tanácsot adni.

2012. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Mi is úszóhólyag-problémára gondoltunk, de azzal nem nagyon tudunk mit csinálni sajnos... Ma voltunk boltban, odajött az eladó, azzal a szöveggel, hogy "elképzelése nincs a halas dolgokról, fogalma sincs mi micsoda a polcon, de egyhez ért: telepakoltatni a kosarunkat", ettől meg olyan mérges lettem, hogy egyedül indultam a gyógyszerek felé, de nem találtam sajnos... valószínűleg betegség lesz mégis, mert fertőz és komoly hullás volt már azóta :(

Az tény, hogy nem ettek rendesen. Ivadéktápot adtunk nekik eleinte, aztán 1 héttel később artemiát keltettünk, azt eszik jó pár napja. Akik esznek, szépek és egészségesek (kaja után dundik is), de valamelyik nem eszik, az hamarosan fel is fordul...

Köszönöm a választ!

2012. ápr. 29. 17:44
 3/3 Platypus ***** válasza:

Mielőtt bármilyen gyógyszerrel kezeled őket, győződj meg, hogy nem a vízminőség a baj forrása. Az ilyen esetek döntő többségében az, és bármilyen gyógyszert is használsz ilyenkor, csak tovább rontod a helyzetet. A kérdéses hal baját bármi okozhatta, akár fejlődési rendellenesség is, előfordul. A tömeges pusztulás viszont már olyan dolog, aminek lenyomozható oka van és lehet tenni ellene. Tehát először is a vízminőség:

Mekkora akvárium, milyen szűrés, mennyi hal, milyen gyakran cserélted a vizet, használtál-e bármilyen gyógyszert eddig? Az elpusztult halak milyen tüneteket produkáltak?

2012. ápr. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!