Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ezeket a halakat...

Szerintetek ezeket a halakat tarthatom egyutt?

Figyelt kérdés

Tropusi 120 literes akvariumot szeretnek berendezni, meg mondhatni csak az akvarium van meg (van lampa hozza, lehet az jo lesz, de a futot es a szurot le kell cserelnem, szoval asszerint veszek azt is, meg meg homok vagy kavics sincs hozza, meg novenyek se, azokat aztan veszek, miutan eldontottem vegre, hogy mit rakok az akvariumba)

Zebra danio (5-10db), dalmata vagy fekete molli (2-4 db),szep szines guppik (5-10) algaevonek egy bristlenose catfish-t vagy algea - eating shrimp-t gondoltam. Az elso kozkedvelt, eleg gyakran ezt "hasznaljak" az emberek tisztogatasra, de paromnak nagyon tetszik az utobbi, ami egy kis rakocska (mindossze 5cm-es, nagy a homerseklet turokepessege-18-27, mondjuk azt irja, hogy kis halak mellett tarthato, most nem tudom mi szamit kicsinek, meg nagynak, de en arra gondoltam, hogy e mellett 8-10 cm-es halnal nagyobbat nem szabad tartani. Szoval ebbol mondjuk 2-t tartanek lehet. Meg meg paromnak nagyon tetszenek az atlatszo halak, talaltunk is egy fajtat, ami kabe megfelel a jelenlegi kriteriumoknak, a neve indian glassfish, nekem is nagyon tetszik. A kisallatkereskedesbe, ahol voltunk, voltak atlatszo halak, szoval be tudunk szerezni ilyet, mondjuk nem biztos, hogy pont ez a fajta volt, de tropusi, az biztos. Amit mi kinztunk atlatszo hal, az 23-26 fokon tarthato, kozossegi akvariumban, 8cm-esre no, minimum fele akkora akvarium kell hozza, mint nekunk van, es legalabb 6db-ot kell belole tartani.

A leggyengebb lancszem ebben a listaban a molli, homersekletileg lehet nem fog beleferni. Melegebb vizet preferalja, de a zebra danio meg a huvosebbet, es pont a zebra danio es a dalmata molli tetszik a legjobban.:( Szerintetek tarthatnam oket 24 fokos vizben?

Ez a lista tul sok halat tartalmaz vagy belefer ennyi?

Koszi. Irjatok meg, ha tul sok, akkor melyiket vennetek ki belole.


2012. máj. 2. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:

25 fokon tarhatod a zebra dániókat, black mollykat, és az algaevőt is.


A guppikat én kihagynám, lehet hogy csipkelődnek a mollikkal (hozzáteszem nem tartottam még őket együtt, csak feltételezem róluk)


Rákok közül, amiket lehetne beletenni, pl: CPO narancstörperák, vagy

amano garnéla, legyező garnéla, pinokkió garnéla.


Sajnos nem tudom mi az az eating shrimp. De ha mutatsz róla képet, hát akkor sem biztos hogy felismerem, de azért kíváncsi lennék rá.


Az üveghalakat szerintem felejtsétek el [link]

Láttam másmilyen üveghalat is boltban, két félét is, az egyik kicsit ennél hosszabb, a másik meg olyan, hogy van rajta középen egy fekete csík, de a nevüket nem tudom, egyszer már rákerestem, és emlékszem, hogy azokat is macerás tartani ezért én már rég lemondtam róluk.


Ilyet vettem egyszer, poén hal, de valahogy eltűnt. Megdöglött talán, szóval szerintem ilyet se vegyetek:

[link]

2012. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

itt van a kis rakocska:


[link]

Nagyon aranyos, majd megnezem mindjart azokat is, amiket irtal.

A link, amit kuldtel az atlatszo halrol: igen, ez az a hal, amit kineztunk:D

De nem latom okat, mert mondjunk le rola, ezt kifejtened bovebben? Kozepesen nehez a tartasa.

2012. máj. 2. 19:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a mollikat hagyom ki, mert azok nagyobb fele halak. A zebra danio 6.5cm, a kis rakok 5cm-esek, az atlatszo hal is 5cm, a guppik is max 5cm-esek, ph 7 lehet mindegyiknek, homerseklet lehet 23-24, novenyzetileg sok noveny jo mindegyiknek, nehany lebego novennyel, plusz sok buvo hely.
2012. máj. 2. 20:06
 4/6 A kérdező kommentje:

viszont az egy kicsit aggaszt, hogy kicsit tul szinesek a tobbiekhez, viszont egy kevesbe szineset meg nem valasztanek, mert pont a szinezettseguk tetszik.

Eleg nehez osszeszedni a tarsasagot:D

2012. máj. 2. 20:22
 5/6 anonim válasza:
A guppikkal együtt nyugodtan tarthatsz mollykat is! Nálam egyáltalán nem bántották egymást!!!
2012. máj. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi az infot, majd meg meglatom. Az a bajom meg, hogy nagyon tetszik ez az atlatszo hal, de a tobbi haltol elteroen ez inkabb a kemeny vizet szereti, mig a tobbi a max kozepesen kemeny vizet. Vegul is az atlatszonak is jo a kozepesen kemeny, azt irja.
2012. máj. 3. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!