Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Láttam olyat hogy egy akvárium...

Láttam olyat hogy egy akváriumba nem vízi növény volt rakva hanem szárazföldi, úgy mintha beleraktuk volna vázába. Már ugye ez a legjobb szűrőanyag, mármint a növény gyökere. Bármilyen növényt berakhatok?

Figyelt kérdés
Vagy jól meg kell gondolni mit rakok be mert mérgező is lehet?
2012. máj. 3. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen jól meg kell gondolni, hiszen a legtöbb növény elrohad ilyen módon.

Én a szerencsebambuszt javaslom, nálam nagyon jól érzi magát a vízben (persze csak a gyökere).

2012. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ami még nagyon jó ilyenre az a vízipálma nyíllevél és a philodendron de az nagyra nő
2012. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

köszi a válaszokat.

A philodendron közül melyiket?

Mert elég sok faj van.

2012. máj. 3. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:

pl: [link]


könnyező pálma néven ismert van több levélváltozata (szeleltsége alapján) és sajna a teljes latin nevét nem tudom....

2012. máj. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
A vitorlavirág meg a zöldike is használható.
2012. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Acorus is - ez mocsári növény - egy pohár vízben tartottam. Ilyen csíkos levelei vannak és elég nagy méretű, könnyű felismerni. [link]

Mellesleg vizinövénynek árulták a díszhal boltban 2 helyen is.

[link]

Csak az a baj vele, ha teljesen víz alá teszed elrothad, tehát a levelét nem kell vízbe rakni, csak a gyökerét.

2012. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pont tegnap dobtam ki ezt a növényemet, és én is halas boltban vettem. :S

És igen , nekem is berohadt azért dobtam ki , nem tudtam hogy nem szabad totál vízbe rakni.

2012. máj. 3. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen még ha csak a töve ér a vízbe, ott is el kezd rothadni. Tényleg ha csak a gyökér lóg bele, akkor marad meg jól.


Olyan vizinövény, ami meg szintén mocsári, pl van még a a vizi hortenzia, a bacopa monnieri, a ludvigia repens

Ez a 3 növény meg olyan, hogy berakhatod a víz alá, nem rothad el, csak a teteje magától ki szokott nőni a vízből. Aztán így nő a lámpa irányába, tehát belenő a lámpába, a lámpa megégeti, ezért a végét mindig le kell vágni ami már nagyon kilóg. Viszont azért jó ha picit kilóg a vége a vízből, mert a levegőből veszi fel a CO2-t, így végülis az neki nem kell külön adagolni a vízbe, anélkül is jól elvan és elég nagyra képes nőni.

A bacopa persze inkább csak fölfelé nő, de a másik kettő az oldalra is terebélyesedik és nagy széles lesz. Ha meg lecsípkeded az oldalhajtásait (a bacopát meg kettévágod), azok megint legyökereznek és így lehet jó sokat csinálni belőlük. Fény kell nekik azért valamennyi. A ludvigia az fényre pirosodik is, és minél több fény éri, annál pirosabb lesz a felső vége. Alul meg zöld.

2012. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!