Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve a baktérium kultúrán...

Mi a neve a baktérium kultúrának ami a víz beállítását segíti?

Figyelt kérdés
Tegnap jött meg az akvárium 60x30x40, vettem bele 2 picike növényt (Armoracia aquatica, a másik leginkább erre hasonlít csak vöröses-barnás levelei vannak), Az akvárium talajt először nem mostam át, meg is lett az eredmény, jól megszívattam magam mert kezdhettem elölről mindent.... A szűrő reggel óta megy (nem volt elég a hosszabbító) reggel még elég zavaros fehéres volt a víz, de mostanra már szép átlátszó, ha nem muszáj nem várnék 2-3 hetet a beállítással, hanem hamarabb megcsinálnám hogy a Kisfiammal tudjunk végre gyönyörködni...
2012. máj. 4. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sera Nitrivec. Kezdésnél ajánlott, na meg akkor ,ha nagyobb mennyiségű vízcserét kell csinálnod valami oknál fogva.


Úgy öntsd az akváriumba, hogy a szűrő beszívjon belőle minél többet. Öntsd bele az írt mennyiséget, aztán 1 nap után mehetnek bele a halak, de csak olyanok, akiknek az új akvárium nem okoz gondot.

2012. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még 1 kérdés!


Milyen "algaevőket" tarthatok ami nem bántja a halakat? Anno régen volt egy de az csontosra szívta a vitorláshalaimat, rájuk tapadt és mindent kiszívott belőlük, csak egy nagy lyukkal az oldalukon döglődtek a víz tetején...

2012. máj. 4. 16:02
 3/18 A kérdező kommentje:
hogy érted azt hogy akiknek nem okoz gondot az új akvárium?
2012. máj. 4. 16:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Még baci kultúrával is várni kell minimum egy hetet.Hát ebbe egy csapat törpe szívóharcsa jó lenne.Milyen halakat képzeltél el bele?
2012. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Szia! 72 literes akváriumban én gondoltam egy neon csapatot meg még valakiket az aljára... de nem tudom... 10-15 haltól többet nem igazán szeretnék... kevesebb de mutatós halakra gondoltam... lehetőleg "színes", hogy a 2 éves fiamat is érdekelje...
2012. máj. 4. 16:56
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Baci kultúrával elvileg 1 nap után mehet bele hal. Azért van kitalálva. Baci nélkül ~10 napot kellene várni.


Törpe szívóharcsát nem tennék bele. A legtöbbet vadon fogják, és ha nem kapja meg egyből a legoptimálisabb helyet, akkor hamar elpusztul. Én is vettem kettőt 2 hetes akváriumba, és nem bírták sokáig.


A harcsák egyébként békés halak, nem bántják a többieket. Döglött, víz alatt fekvő halakat sok más hal megkóstol, de egyik algaevő harcsa sem támad rá, "kiszívási" szándékkal. :)


Attól, hogy bacit teszel a vízbe, elősegíted a biológiai egyensúly kialakulását, de az még koránt sem a "végleges", stabil állapot. Abba már lehet halakat tenni, de semmiképpen nem olyat, ami nagyon igényes a víz minőségére. Azokat majd 3-4 hónap múlva, ha beállt minden, nem algásodsz, és a halaid sem döglődnek.


Jó "kezdő" hal lehet a kolibrihal, dániók, stb...

2012. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyébként a színes, mutatós halakat szeretnél, akkor érdemes elgondolkodni egy sügéres akváriumon. SZerintem a legszebbek.


diszhal.info oldalt ajánlom.

2012. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Törpe szívóharcsáról az egyik legjobb budapesti akvarisztikai boltban is azt mondta nekem az eladó, hogy ő sem tudott 5-6 hónapnál tovább életben tartani egyet sem. Szóval én nagyon nem ajánlom, bár aranyos és szép hal.
2012. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm Neked is, a választ. Neonok mellé gondoltad a sügért vagy csak magában?


Ja a vitorlásokkal tényleg ez volt.. :S Volt egy algaevőm, nem tudom milyen kerek "o" alakú szája van és folyamatosan az üvegre tapadt... Este villanyoltásnál ránéztem a halakra és akkor láttam, hogy az oldalára van tapadva és együtt úsznak (12-13 éves voltam nem volt nagy jelentősége számomra) és másnap reggelre meg már hátán úszkált...

2012. máj. 4. 17:24
 10/18 A kérdező kommentje:
vagyis a kolibrihalat :D pont a sügéreket néztem és azt írtam...
2012. máj. 4. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!