Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek szerint egy jól berendeze...

Ezek szerint egy jól berendezett növényesben lehet neonhalat tartani?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=vQ4bXzxMR1Q

Ez furcsa.Nekem is ryoboku növényesem van élesztős CO2-vel,meg jó erős világítással,hasonlóan berendezve.Ezek szerint abba is tehetnék 6-7 neonhalat?Mert én eddig(1,5 év) abban a tudatban éltem,hogy neonhalat 60 liter fölött érdemes csak.De itt láthatóan jól érzik magukat...



2012. máj. 5. 15:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és az enyém is 25 literes...
2012. máj. 5. 15:09
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Láttál már halkonzervet,ha igen, elárulom abban is hal van.A többit a lelkiismeretedre bízom.Üdv haver!
2012. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
garnélákkal elég wunderbar lenne. vegyél bele red cherryket!
2012. máj. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az egészet nem liter, hanem higiéniai alapon kéne megközelíteni, mert hidd el, egy hal sokkal jobban érzi magát egy tiszta vizű, lágy, jól szűrt vízben, mint egy full dzsuvás 60-asban.


Ami meg azt illeti, hogy mit tehetsz be egy 25 literesbe, van 1-2 boraras faj, aminek bőven elég ennyi, mert alig érik el a 1,5 centit, vagy egy ikrázó fogasponty, ami a természetes élőhelyén az életét egy pocsolyában éli le!

2012. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Az ilyen akváriumokba csak a fotózáshoz/videózáshoz raknak halat, legalábbis a jobbérzésű emberek. Amennyire én látom a halak kissé ideges, felfedező mozgásából, itt is ez a helyzet. Ezek a halak nemrég kerültek bele, még meg se szokták a környezetet. Nem is képesek rendesen mozogni benne, mert még ami kevés hely is van, azt is elfoglalják a növények. A vízminőséget simán fent lehet tartani ilyen technikával, de attól még egy halnak vannak egyéb igényei is, pl. mozgástér.
2012. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Láthatóan jól érzik magukat?

Lehet nem ugyan azt a videót nézzük, de én néhány elveszett halacskát látok nulla úszótérrel. Még csak rajba sem tudnak állni.

Egy normális, 20-30 fős neoncsapat közel sem így viselkedik, ők összeállnak és gyönyörűen beússzák az akváriumot elejétől a végéig. Együtt mozognak és nem egy gyökér alatt bujkálnak, meg ácsorognak tehetetlenül, mint ezek.

25 liter nem alkalmas neon tartására.

2012. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit tehet egy szűkös akváriumban élő növendék hal, ha olthatatlan szabadságvágy él benne, és meg akarja ismerni a világot? Kiugrik.


Szegényke :/

2012. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=38fwwQezoYs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UkhDJ_fqLHI&feature=related

Ez két jól berendezett növényes akvárium, láthatóan boldog neonokkal. Érzed a különbséget?

2012. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!