Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rák mellett tarthatok algaevő...

Rák mellett tarthatok algaevő harcsát?

Figyelt kérdés

még nincs, de szeretnék rákot tartani (procambarus clarkii-t):

[link]

jelenleg halaim vannak. attól félek, h ha nem lenne algaevő, akkor hamar koszos lenne az aksi.

viszont egy rák mellett azért félteném szegényt... vagy nem bántaná? esetleg nem koszolódna hamar az akvárium nélküle?


2012. máj. 10. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálam kubai kékrák volt 1 évig, az is hasonló szerintem.


Egy évre kölcsönadtam, aztán visszajött még itt volt pár hónapig, majd eladtam. Itt kis akváriumba volt, csak 20 liter ideiglenesen amikor visszahozták.

[link]

Később átraktam egy 70 literesbe

[link]

Mellé raktam egy xipho-t, hogy egye meg, de hozzá se nyúlt, pedig már ivarérett volt. Egyszer beesett mellé egy szem mini red cherry garnéla, aki ott úszkált körbe és 2 hétig ki se vettem, rá sem hederített.

Máskülönben nagy ragadozónak tartják. Csak ez 2 évig előtte egyedül lakott, és rákkaján kívül mást nem kapott, azaz tubifexet, szunyoglárvát ilyesmit kapott csak, de halat nem, és lehet hogy megszokta.


Ha nem raksz bele normális fényt, csak keveset (a növényeket úgyis megvagdalja) akkor nem algásodik semmi, fehér homok talajjal sem.


Volt egy másik rákunk is, egy narancssárga színű, ami kb 13 centisre megnőtt, beraktam mellé egy frenatus halat, és az ott úszkált mellett, volt egy kis kerámiabújkáló, volt hogy mindketten benne bújtak, így egy 90 literes akváriumon belül. És nem bántotta egyáltalán a halat.

Aztán beraktam mellé kb 4centis egy kis harcsaszerűséget és abban a pillanatban, ahogy betettem, elkapta és kettétépte, és úgy ette mint egy kiflit, fogta a kezében és a szájával tépte :/


Szóval szerintem ezeknél a nagy rákoknál nem annyira lehet tudni. Van amelyik halat eltűri, nem bántja és van amelyiket meg levadássza. Olyat is olvastam, hogy a kisebb halakat szépen lassan elfogyasztják az akváriumból.

2012. máj. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

inkább nem kísérletezek majd vele... :D

talán vmi csigát ajánlanak majd... sajnálnám nagyon ha megenné a halat.

2012. máj. 10. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a rák simán megkajázza az algaevőket, esetleg valami bazinagy pleco félével ellenne... vagy dániókkal, ha elég magas az akvárium.


Szerintem keress valami olló nélküli sepregető garnélát.

2012. máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen az jobb.


Dánióval lehet társítani, de engem az is zavart, hogy azzal szórakoztak ezek a rákok, hogy este apróra vágták a növényeket. És ha növényt nem rakhatok bele, akkor nekem nem kell akvárium.


Ezeket a rákokat barátom vette, hát ő nem gondolta át, 3 rákot vett és együtt akarta őket tartani. Fél évig működött a dolog, aztán szét kellett rakni őket.

3 akvárium volt csak nekik úgy, hogy én nem is akartam tartani őket. Azért próbálkoztam finoman hogy amit tudok azt lepasszolom, eladom, vagy valami, csak nehezítette a helyzetemet, hogy barátom meg ellenkezett, mert neki tetszettek ezek a rákok.

2012. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát nem tudom még, h lesz e vmi ebből a rák-dologból. mint mondtam, most halaim vannak. az egyiket nagyon sajnálnám elajándékozni (szellem késhal): [link]

amúgy az algaevőm van már kb. 15 centi is... :D

2012. máj. 10. 16:38
 6/9 A kérdező kommentje:
[link] az előző link nem jó...
2012. máj. 10. 16:40
 7/9 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 10. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
A szellem késhalra azt hittem, hogy gyilkos fajta, de rákerestem és itt azt írják, hogy más halakra nem jelent veszélyt. Pedig felmerült bennem, hogy lehet hogy ő enné meg a rákot :D
2012. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem, ő nagyon kis gyáva. egész nap a sziklájában van. csak akkor jön elő, ha lekapcsolom a világítást. :D
2012. máj. 10. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!