Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem baj, hogy ennyire kemény...

Nem baj, hogy ennyire kemény a víz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már jó 2 éve növényes aksizom.De eddig mindenhol endlereket,garnélákat tartottam,semmi egyebet.Most rendeztem be a 3. növényesemet.25 literes.Technika a szokásos:Élesztős szén.dioxid beoldás,1,2 W/l világítás,Tetra szűrő,fűtő is van.2 kérdésem lenne:Ti hova szoktátok rakni a fűtőt növényesben?Nekem ugyanis mindegyik aksimban ott rontja az összképet oldalt.Külső szűrőm ugyanis nincs.És zöldsávos törperazbórát szeretnék tartani.10 db elfér ennyi helyen,vagy legyen csak 8?Én ugyanis nem szoktam hozzá ilyen kis akváriumokhoz(van kettő ezen kívül:egy 40 literes,meg egy 54 literes).És az nem baj,hogy a vizem 20-as GH-jú és KH-jú?Mert se időm,se energiám nincs a lágyvizes vízcserékre.



2012. máj. 11. 18:47
1 2
 1/11 Platypus ***** válasza:
Növényes akváriumban nem igazán használnak fűtést. Hűvösebb vízben jobban oldódnak a gázok, és a növényes világítások felfűtik annyira a vizet, hogy alapból megfelel elég sok trópusi halnak. Ha nincs energiád lágyvizezni, a törperazbóráról inkább mondj le. Ez a faj erősen igényli a lágy, savas vizet, keményben nem csak beteges és rövid életű lesz, de a színe is semmilyen fakórózsaszín marad. És ennek a fajnak amúgy sem igazán jó egy ilyen kis élettér. Lehet hogy apró hal, de nagyon erős rajszellemmel rendelkezik és igényli a tágas kiúszóteret. A hím endler guppi jobb választás lenne. Ez már elég kemény víz, az elevenszülőkön kívül nem sok kistestű halnak felel meg.
2012. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocs Platypus,de a mi lakásunkban nyáron 24-25 fok van,télen viszont 19 fok.Tehát a fűtés elengedhetetlen...
2012. máj. 11. 19:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Lágy vizet könnyü késziteni veszel egy vizlágyítót(gazdaságosabb is más modszereknél) rákötöd a csapra és elinditod aztán belefolyatod a hordóba.Éjjel is mehet akár csak vegyél egy riasztós vízszint mérőt ami felébreszt ha elérte az elengedő mennyiséget.Így időd se fog rá menni csak a vízcserére.
2012. máj. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát lehet kapni talaj fütést akváriumba de az nem olcsó mulatság.
2012. máj. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem fogok semmiféle vízlágyításhoz folyamodni,és PONT.

Egyébként guppit nem fogok tartani,mert nagyon szapora.Vagy törperazbórát,vagy szöldsávosat veszek,valamelyiket mindenképp.

2012. máj. 11. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
A Boraras Urophthalmoides bírta régen nálam a 21 Nk-s kemény vizet is, de ők valahogy jobban szeretnek úszni mint az endlerek, akkoris ha kicsik. Komolyan. Nem bírják a bezártságot, kis akváriumból kiugranak.
2012. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Danio erythromicron talán jobban bírja a bezártságot, én úgy vettem észre, de olyan kicsibe még nem tartottam, nekem itt minimum 30 liter volt a legkisebb.
2012. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és 30 literbe se sokáig voltak azt még hozzáteszem, mert inkább átraktam őket is a nagyobba a többi közé és ott azért jobban érzik magukat.
2012. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Ha nem akarsz vizet lágyítani, akkor ne tarts lágy vizet igénylő halat, ez ennyire egyszerű. A Boraras fajok mind igénylik a lágyítást. A B. urophtalmoides még megvan közepesen kemény vízben, de a 20 nk nem egyszerűen kemény, hanem nagyon kemény, és mint ilyen elég lúgos is. Ez a víz egyszerűen nem felel meg az erdei lágy vizekből származó halaknak. Lehet hogy te így akarod, de attól még a halaknak ez csak szenvedés lenne. A törpe elevenszülők viszont jól bírják a kemény vizet, és ha hímeket tartasz(amik szebbek is) akkor nem sűrűn fognak szaporodni. Az endleren kívül van még egy csomó másik faj, pl. a törpe fogasponty, elegáns törpe fogasponty.
2012. máj. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De nekem egyáltalán nem tetszenek.Kb. végignéztem az összes itthon kapható nano halfajt,és csak ez a kettő tetszik.Akkor inkább nem tartok majd benne halat.
2012. máj. 11. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!