Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Microrasbora Erythromicron?

Microrasbora Erythromicron?

Figyelt kérdés
Egyik barátomtól kaptam a szülinapomra egy ilyen halacskát, amit a garnélás akváriumba raktam. Nem tudom pontosan mik az igényei, az egyik angol oldalon azt olvastam, hogy lágy víz kell neki, a másikon kicsit keményebb vizet írtak talán. A hőmérsékletről is mást írtak. Ha be tudom állítani a vízparamétereket ( lágyítani még nem nagyon tudok, esetleg veszek lágyvizet) akkor veszek neki társakat, ha nem, akkor megy egy jobb helyre :) Ha tudtok valamit erről a halról kérlek írjátok le.

2012. máj. 13. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem van 7db Danio erythromicron. Eleinte egy 37 literesben tartottam őket sima csapvízben, szerintem az 21 NK volt és olyan pH 8 körül, de azt mondják mások, hogy Pesten a csapvíz 15 NK. Hát lehet, mert rég nem mértem már, kéne venni neptun tesztet.


Szal eleinte csapvízben voltak, később átraktam őket a közösbe 112 literbe a többi nano halak mellé, de ott sokkal lágyabba víz a crs és a cbs garnélák miatt főleg, tehát ott olyan 6-10 NK körüli és pH 6-7. Lassan szoktattam őket hozzá, de már régóta megvannak és bírják ezt is, azt is.


Féltem hogy a lágyabb vízbe bajuk lesz, de semmi.

Úgy tűnik elég nagy a tűrőképességük.


Itt van Gyöngy dánió is akikkel szoros kapcsolatban áll, mármint csak olyan szinten, hogy együtt úszik a két csapat. Vannak mellettük boraras fajok, danio tinwini, annulatus... stb. de azokkal nem haverkodnak.


Elég bujkálósak és félénkek voltak a kis akváriumban, általában a talaj közelében úsztak. Volt egy bátrabb felfedező köztük, mindig ő utána ment a többi libasorban. Így együtt bujkáltak a vasfák alatt, a növények, mohák közt.


Most a nagyobb akváriumban valamivel bátrabbak, mert a gyöngydániók bátrabbak és néha őket követik, de ott is vagy alul, vagy középen szoktak lenni.


A közösben nem szaporodnak. Van mellettük Aplocheilichthys Normani is, az már 3x szaporodott, és a yellow garnélák szaporodnak mellettük, de a többi hal az nem. Egyik sem.

2012. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyetek mellé többet, mert az egyedül halálra fogja parázni magát.
2012. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerinted kibírja péntekig egyedül? Nem láttam eddig kajálni( pénteken hoztam haza ). A garnik kajájából ( haltáp, forrázott növények) fog enni?
2012. máj. 13. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nemtom, de ez húsevő hal. Sera Vipan baby-vel etetem, FIX ivadékhal táppal és élő sórákkal.

Lemezes kajád ha van, morzsold össze, talán azt is megeszi.


Én a garnéláknak ilyen Sera Shrimps Natural bogyót adok, hát azt nem tudja megenni, mert az nagyobb. Max csipegetni tudna belőle, de nálam azt inkább a gyöngydániók csipegetik. Szóval ezek nem.

2012. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma hoztam neki 4 társat, még mindig félénkek egy kicsit, de jó étvágyúak.
2012. máj. 18. 19:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!