Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga fajták. ért valaki...

Csiga fajták. ért valaki hozzájuk? Mind hólyagcsiga?

Figyelt kérdés

figyelem a kis barna csigáimat, rájuk fogom, hogy hólyagcsigák..de biztos?

van olyan, aminek hólyagcsiga háza van, de világos teste és nem hosszú vékony "szarva", hanem kis tömzsi..ő ki?csak egy variáció a sok közül?

olyan is van, amelyiknek a háza szögletes..mármint a sima lekerekített ívek helyett lapos élek vannak, mikor először láttam azt hittem megsérült..sehol nem találtam róla képet/leírást eddig


2012. máj. 14. 23:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, amíg kicsit nehéz megkülönböztetni őket, de ahogy nőnek egyre könnyebb. A neve is mutatja, hogy olyan hólyagszerű a háza, főleg a legelső kanyar van úgy kitágulva, mintha felfújták volna. Sárgás, vöröses, barnás a színe, kis világos pöttyökkel.


Nálam 3 különféle csiga is jött hívatlanul, a leggyakoribb vendég a hólyagcsiga.

2012. máj. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!