Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok, milyen halakat...

Kezdő vagyok, milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy 60-80 literes akváriumba. Még nincs meg az akvárium sem, csak érdeklődök. Milyen algaevőket ajánlotok? Milyen halakat? (pl: neonhal stb...?) A csigákról mi a véleményetek? Valahol azt olvastam, hogy túlszaporodnak. Ez igaz? Bármilyen információnak nagyon örülök!
2012. máj. 18. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Láttogas el az akvarista.hu ra
2012. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Endler guppit szoktak mondani kezdőknek [kb nyolc db-ot]


algaevő:

[link]


nem mindegyik csiga szaporodik el gyorsan.nekem hólyagcsigáim vannak és nem lehet kiirtani,szaporodnak maguktól.de pl almacsigát nehezebb szaporítani


itt vannak még oldalak:

[link]


[link]


olvass sokat a témával kapcsolatban :]

2012. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
zebracsiga nem szaporodik
2012. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

A csigákra sokan szeretik ráfogni az akvárium olyan problémáit, amiket valójában maguknak okoztak. A csigák akkor szoktak túlszaporodni, ha bőséges, fehérjedús kajához jutnak. Ez olyankor szokott előfordulni, amikor a kedves akvarista két marékkal szórja a halkaját, esetleg rendszeresen halpusztulás van, és a tetemeket falják fel, vagy pusztulnak a növények fény vagy tápanyaghiány miatt. Egészséges akváriumban egyáltalán nem szaporodnak vészes ütemben a csigák, és amúgy egy salátalevél segítségével könnyű megritkítani őket. Este berakod a levelet, reggelre meg tele lesz csigával és kiveszed.


Algaevőre igazán nincs szükséged, valójában csak igen kis mértékben segítenek az algák ritkításában. Az algásodást megelőzni kell, méghozzá a jó vízminőséggel. Akkor tarts algaevőket, ha neked kifejezetten ezek a halak tetszenek, és biztosítani tudod az igényeiket. Ekkora akváriumban csak az Otocinclus és a csigák játszanak, esetleg még az algaevő géb.


Hogy milyen halak ideálisak neked, ahhoz először jó lenne megmérni a vized keménységét. Ha nagyobb városban laksz, akkor a neten is megnézheted. Ez az alapvető szempont, ami alapján a halfajokat kell válogatnod. Ha nagyon kemény a vized, akkor például a neonhal nem érezné igazán jól magát, egy endler guppi viszont igen.

2012. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!