Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 180 literes akváriumba mennyi...

180 literes akváriumba mennyi ancit vegyek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia szerintem max 4 darabot. 130 literben 2 is bőven elég.
2012. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem 1 pár, de maximum 3-4 hal simán elég. Ajánlom figyelmedbe a Peckoltia vittata Loricariidae nemzetségbe tartozó fajt. 180 literben ugyanúgy tartható 3 példány, akár a temmincki harcsából. Igaz, az áruk közel sem azonos.
2012. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Maximum egy párat, vagy 4-5 nőstényt. Két hím nem biztos, hogy kijönne egymással, egy hím/több nőstény felállás esetén a hím belerokkanna az ikrák őrzésébe, mivel két nőstény folyamatosan képes munkát adni neki.
2012. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Nem fog unatkozni :D
2012. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Eredetileg 10 körüli egyedszámra gondoltam, de most már 5 nőstény a cél.

A kereskedésben még nagyon picik az ancik, kb. 2-3 centisek. Ilyen korban/méretnél meg lehet állapítani a nemi identitást? Azt olvastam, hogy az "agancsosak" a hímek.

2012. máj. 31. 09:50
 6/7 Platypus ***** válasza:
Nem, ilyen korban képtelenség a nemeket azonosítani. minimum 5-6 centis méretnél jelennek meg a hímek tüskéi.
2012. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Úgy telepítsd a halakat, hogy úgymond a megfelelő egyedszám összeállítása esetén az aljatlakókkal is számolni kell. Ők is esznek, ők is ugyanúgy terhelik a vizet, mint bármilyen más hal.
2012. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!