Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha tengerből származó, vastag...

Ha tengerből származó, vastag sóréteggel rendelkező köveket teszek be az akváriumba, árthat a növényeknek?

Figyelt kérdés
Olyan növényekre gondolok, mint pl. anubias, hortenzia, jávai moha.
2012. máj. 30. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az anubias még bírja a brakkvizet, de egy hortenziának már biztosan megárt. Tudni kellene, hogy milyen lesz a sókoncentráció, mekkora az a kő. De miért nem mosod meg és áztatod ki előbb?
2012. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tengerbe a kövön nincs vastag sóréteg. Ilyen meszes képződmények vannak rajta. A só az oldódik vízben tehát le is jön róla.
2012. máj. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A brakkvíz amit egyszer én csináltam itthon darázsgébeknek, az volt 1,010 ez kb úgy nézett ki, hogy 10 literenként volt 2 kanál só volt benne. Ebben a hortenzia másnapra elfoszlik, azért tudom, mert egy ludvigia repens-t próbáltam ki, és az is egy hasonló vékony fogású növény.


Raktam bele anubiast és microsorumot és jávai mohát is azt mondták hogy az bírja a brakkvizet, hát az nem döglött meg egyből, csak olyan 1 hét után kezdett barnulni.


Raktam bele gömbmohát is, az jól bírta. Ez szép zöld maradt és gondolom azért mert az igazából nem sima növény, hanem egy alga féle. Szerintem a növények nem nagyon bírják a brakkvizet.


Max ilyen 1,005 sósűrűségben bírná a microsorum, a jávai és az anubias - ez kb 10 literenként 1 nagykanál sót jelent. De ha nagyon akarod tudni, vegyél egy sómérőt (hydrometert) és mérd meg vele hogy mennyi só van a vizedben.

[link]

(én egy ezresért vettem az Atlantiszban, csak ott nincs róla link).

2012. máj. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az Északi tengerről vannak a kövek, és általában a kövek 40-50%-át valamilyen fehér lerakódás borítja. Sós íze van a dolognak, onnan gondolom hogy só. :)
2012. máj. 31. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!