Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 l-es aquariumomban egy...

100 l-es aquariumomban egy platti, egy csíkos, zebrahal, egy guppi és két takarítóhal lakik, egy kis csiga is van. Mi lenne a legmegfelelőbb ennivaló nekik? Internetről is rendelhetek? Honnan?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hát ez így marhára nem jó. Először is az aquarium szó szúrja a szemem, miért nem lehet magyarul leírni, ha már magyarok vagyunk? AKVÁRIUM!


Másodszor, egy darabot csapathalakból NEM tartunk!

- plattiból 1 hímre 3-4 nőstény

- guppiból 1 hímre 5-6 nőstény

- mi az a zebrahal? zebradánió? hát belőle kellene legalább 8 db

- takarítóhalad (ami szerinte ancistrus, illene tudni a nevét), abból épp jó 100 literre 2 db


Szóval jó lenne, ha először rendeznéd a létszámokat. Én 100 literre nem tennék ennyi halat, az egyik csapat mindenképp kiesik. Elevenszülőkből vennék ki egyet, vagy a plattik maradjanak, vagy a guppik. Én a plattikat és a zebradániókat hagynám, meg az ancikat, guppit elfelejteném.


És hogy van halad, ha azt se tudod mivel kell etetni? Most mit esznek akkor? Legmegfelelőbb egyébként az élő és a fagyasztott kaja, a száraz tápok max. heti 2x kiegészítésnek, abból is a jobb minőségűek, és NEM a lemezesek! Sera, Tetra, JBL, Aquatic Nature tápok jók.


Szűrőd van legalább, meg élő növényeid? Hogy indítottad be az akváriumot, mennyit vártál mielőtt jöttek a halak?

2012. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Fagyasztott cucc a legegyszerűbb, küklops, artemia, szúnyoglárva, de foghatsz élőt is, vagy tenyésztheted őket.

A halas boltokban általában van fagyasztott, én még sose rendeltem, mert szerintem kiolvadna, meg ki se szállítják.

Növényi eredetű kaja is kell a halaidnak, főtt, vagy forrázott (keménységtől függ) zöldségeket lehet adni, uborka, cukkini, spenót, stb. Az aljzatlakóknak lesúlyozhatod, ha nem akar lent maradni.

Tápból kizárólag minőségieket adjál kiegészítésnek, mert a gagyibbakban semmi tápanyag nincs.

Illetve az algaevőnek kéne egy darab fa, mert szeretik rágni, és kell neki a keményebb rost is.

2012. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A férjem inditotta be helytelenül, a megmaradt halakat szeretném életben tartani, ezért kérdezek, olvasok itt. Tudom, hogy a dánió rajban èl, de csak egy maradt meg. Ez viszont élénk, eszik, a guppival és a plattival haverok, együtt úszik velük. Olvastam, hogy a szines-leveles ennivaló selejt, ezért kérdezem, mit adjak. Dobozos, vörösszunyoglárvát kapnak, illetve süllyedős,barna tápot. De a platti nem eszik valami lelkesen:( a többi okés.

Sajnos Balatonfüreden, ahol élünk egyetlen halasbolt sincs! Ezért kérdeztem a netes lehetőségeket.

Valami nekik való száraz eleség, minőségibb akkor melyik legyen konkrétan?

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 2. 11:12
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem ez a fekete takaritóhalaim vannak, kicsi, áttetsző, harcsabajszos, de nem laposfejű. Mi lehet? Sajnos nem tudom.
2012. jún. 2. 11:15
 5/24 A kérdező kommentje:
Még kédésem: mikor esznek, ki kell a levegőztetőt kapcsolni? Hogy ne zavarja őket a víz bugyogása a felszinen? Hogy sima legyen a vizfelszin?
2012. jún. 2. 11:22
 6/24 Platypus ***** válasza:
Ha erős szűrés van az akváriumban, azt ki lehet kapcsolni etetés idejére, mert amúgy képes begyűjteni a haltápot a halak elől. De egy egyszerű levegőztető nem probléma ilyen esetben. Viszont ha csak ennyi szűrése van az akváriumnak, az magában egy kész katasztrófa.
2012. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ez egy nagy szivacsos szűrő, tetején levegőztető. Ez igy rossz? Erős a sodrása, lehet állitani rajta, visszább vettem, de igy is bugyog rendesen a felszine.
2012. jún. 2. 16:53
 8/24 anonim ***** válasza:

Ez egy igen laza körül írás (a halé, és a szűrőé is) ettől akármi lehet.

Eldönteni, hogy jó e, ahhoz pontos gyári adatok kellenek a szűrőről, és legalább egy fénykép a halról.

2012. jún. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Oké, fotózom, felteszem este! Köszi előre is a segítséget!
2012. jún. 2. 19:47
 10/24 A kérdező kommentje:

Eheim szűrő, typ: 2010 810 serie: 11493 Hz 50 W6


Ezt látom a szűrőn.

2012. jún. 2. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!