Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 230literes aksi,...

Adott egy 230literes aksi, melyben kb 190liter víz van. A legfőbb jellemzője, hogy inkább magas, úgy 80cm. Kimondottan sügéreknek készített sziklás dekorációja van. Mennyi és milyen sügéreket tarthatok benne?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 14:48
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
4-6 cm/5L 7-12 cm/7-10L Körülbelül ennyi vízzel számolj 1 db halnál.De ezt még nagyban befolyásolja a halak fajtája.Gyakorlatilag minden kapható sügér,tartható ekkora aksiban.Az a lényeg,hogy te milyen körülményeket tudsz biztosítani.Ha leírod milyen vízben szeretnéd őket tartani,figyelembe véve a heti 20% os vízcserét,akkor válogathatunk.De azért legalább egyet kettőt mondj azok közül ami tetszik.Ne én találjam ki, hogy neked mi tetszik.
2009. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Porcelán-,Kék Nyíl-,Vadász sügér stb leginkább az afrikai példányok.Nem azt kértem,hogy az ízlésemet határozd meg csak gondolom nem lehet bármelyiket együtt tartani.Éppen ezért nem feltétlenül igaz az 1cm/1l "szabály" mivel nagyobb élettér kell nekik,nehogy össze balhézzanak.
2009. júl. 3. 08:54
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha tudsz biztosítani,kellő mennyiségű barlangot,bújót akkor mindegyikből tarthatsz egy kisebb csapatot és talán még egy fajta jöhet.De mielőtt,belemerülnénk, szeretnék neked elolvasásra ajánlani, két honlapot.Niboru honlapja szabadidő cím alatt és a választás megkönnyítése végett,a Sügérföld.Nagyon hasznos tapasztalatok vannak leírva és majd mint látni fogod, nem minden igaz, amit egy adott halról a szakvélemény állít.Nekem most egy csapat sárgafejű lazacsügérre fáj a fogam.Nézd meg szerintem csodaszépek.
2009. júl. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. júl. 4. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!