Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit világítsak?

Mennyit világítsak?

Figyelt kérdés

54l-es akváriumom van,2 15W-os fénycső van felszerelve.

Az egyik fénycső daylight a másik egy vöröses spektrumú növényes.

Hány órát világítsak hogy a növények szépen nőjenek és az algák ne lepjék el az akváriumot?


2012. jún. 7. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell tapasztalnod .Én 10 órát világítok .
2012. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az nem sok 2-szer 15W-al?

Volt 54l-es akváriumom 1 15W-os fénycsővel és akkor világítottam 10 órát!

2012. jún. 7. 09:43
 3/5 Treská ***** válasza:
Szerintem sem sok a 10 óra (:
2012. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a növények fajtájától (milyen gyorsan nőnek, mennyire fényigényesek) és ezzel összefüggésben a tápozás mértékétől függ.

De az ilyen kisebb akváriumokba arányaiban több fény kell, szóval ha rendesen el vagy eresztve növénnyel, akkor nem sok a 10 óra.


Például ha mondjuk nagy nyomású co2 rendszert használsz, és füvesítesz, vagy egyéb extra fényigényes növényeid vannak, akkor kevés is a 10 óra.

Itt egy cikk, ez egy amerikai gallonos arányszám, ezek szerint 11,4 órát kéne világítanod.

[link]

2012. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam a 2db növényes van:


Az egyik 12:00-22:30-ig ez 112 liter 3x26Watt Daylight kompakizzóval, 3 féle hydrocortyle-vel befuttatva az alja, és 2 bokor HM is van benne, ebbe megy CO2.

Ez nem algás egyáltalán.


A másik 14:00-23:00-ig, ezen csak 1db 26W lámpa van, felül HC emers növesztve egy fára ezt 10 centi közelről világítja a lámpa, alul meg gömbmohák vannak, nekik kevesebb fény jut le. Ez sem algásodik.



Van egy 20 literesem az ablaknál 9 W lámpával, 10 óra fénnyel, ebbe ritkán cserélem a vizet, 2 csiga van csak benne. Ebbe viszont nőtt egy olyan különleges alga, mint egy zöld göndör haj, és az úgy tetszik, hogy már direkt növesztem. Nem tudom hogy az milyen alga lehet, de elég érdekes, mert ilyet még nem láttam.

2012. jún. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!