Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Még hogy 30 liter?

Még hogy 30 liter?

Figyelt kérdés

Jó tudom, ez művészet. Nem tömegcikk, de azért érdekesség kép olvassátok.

[link]



2012. jún. 9. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze vannak ilyen pico akváriumok, de szerintem a halak csak fotózásra lettek beletéve. Nem valószínű hogy ott tartja, hát ezek kiugranának másnapra kb.
2012. jún. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Undorító hazugság, de ezt már régen megtárgyaltuk itt.

"működő akváriumába"... Aha...

"apró víztisztító eszközzel is el van látva, a megfelelő víztisztaság érdekében"... Aha... A "művészt" és a cikk íróját is leköpném.

2012. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó de hable, azt írni, hogy ez működő akvárium... Meddig működő? Ha csak a növényekkel próbálkoznak, azt még elfogadom, de szerencsétlen halakat beletenni és hülyíteni vele az embereket, hogy ez működik, hát elég szánalmas és felesleges húzás. Engem legalábbis nagyon bosszant.
2012. jún. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg az idegesít, hogy azt mondja művészet. Majd holnap valami fele ekkora kupakba beledobok egy darab jávai mohát meg két szem kavicsot, aztán korszakalkotó művész leszek... Ez ronda és működésképtelen, dupla fail. Na de alszok inkább, elég volt ebből a hülyeségből mára :)
2012. jún. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kínzókamra művészet. Van még sok ilyen, pl itt a alsó képen még hogy örülnek neki:

[link]



Pl erről azt írják, hogy ritkán látni az aranyhalakat ilyen fényűző környezetben.

Én meg azt mondom, még szerencse :)

[link]

2012. jún. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ott megbukik a dolog, hogy ezek egy napos ivadékhalak, egy felnőtt példány fizikailag nem fér bele.

A többit már megírták előttem.

2012. jún. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem csak a fotózás kedvéért csinálták az egészet. Nyilván látszik hogy a 200 hal inkább valamiféle japcsi kiállítás fényét emelte, és nem azt akarták vele szimbolizálni hogy aranyhalat tenyérnyi helyen kell tartani. Tényleg impozáns fényekkel megvilágított két köbös üveggolyót meglátnék félig rakva halakkal, nyílván én is odamennék megcsodálni. Tudom legbelül zengene bennem minden amit az aranyhal tartásról olvastam, és egyetértetek velem hogy miután álomra hajtják a halak a fejüket, nem egy ilyen környezetben szeretnének ébredni, de látványosságnak nem utolsó. Itt az egyetlen dolog amin fel lehetne háborodni hogy szerintem a halak nem egyeztek bele a produkcióba. A teáskanálnyi akváriumról pedig bizonyára mindannyian tudjuk hogy nem csak a halacska ugrana ki belőle, de etetni sem tudnánk megfelelően. Bacikultúrával meg ne is hozzuk zavarba a készítőt.
2012. jún. 10. 08:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Ácsi. Pusztán a látványos érdekesség miatt linkeltem a cikket, és nem azért mert megszólalt belőlem a felelős (felelőtlen) akvarista. Egy percig sem gondolom, hiszem, hogy ezek a játékok halak tartására, ebben a formában alkalmasak lennének. Minden esetre nekem sosem jutott volna eszembe teáskanálnyi akváriummal bíbelődni. Mint minden művészetben, ebben is az a szép hogy hétköznapinak egyáltalán nem mondható környezetbe ültetett, egy a részleteiben tökéletesen kidolgozott művet, ami igaziból mindannyiunk szórakozását szolgálja.
2012. jún. 10. 08:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem a művészettel van a bajom, bár ezt nem nevezném annak. Ez nem egy aprólékosan kidolgozott valami, ez egy semmi. Kavics, meg 3 algacsomó. A körítés hozzá pedig hazugság, mert ez semmilyen formában nem működik. A tisztító berendezés megcsodálható egy videón Akkor hol itt a tudomány vagy a művészet? Nyomait sem látom.

Itt megcsodálható, mennyire jól érzik magukat benne a halak:

http://www.youtube.com/watch?v=AG4AvV6wz5Q

2:50-nél pedig a víztisztító berendezés. Igen, egy sima levegőztető, akkora buborékokkal, mint a halak...


A legnagyobb baj pedig az, hogy az emberek hülyék. Aki nem látott még akváriumot, az most 15 literben fog aranyhalat tartani, mert ezt látja. Látja, hogy ekkora helyen vannak, úszkálnak, semmi bajuk. Senki nem árulja el nekik, hogy 1 nap alatt megdöglenének így a halak és csak a kép miatt készült az installáció. Ez a fajta megvezetés nem művészet.

2012. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Van róla videó :D faca. A halacskák nyilván nagyobb vízhez vannak szokva mint egy kólásüveg kupakja. :D Látszik hogy inkább szabadulnának.
2012. jún. 10. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!