Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér talajjal ellennének a...

Fehér talajjal ellennének a neonhalak?

Figyelt kérdés
Sok növény lenne.Most szürke aprókavics van,de szeretnék vmi egységesebb,szebbre váltani.Vagy a fekete bazaltzúzalékon is jól mutatnának?
2012. jún. 10. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Feketén sokkal jobban mutatnak.

A fehéren bestresszelnek, és az alga is ellepi.

2012. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg,az algára nem gondoltam.És hogy cseréljem ki az aljzatot?Majdnem teljesen engedjem le a vizet,halak,növények ki?
2012. jún. 10. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb híján, ja. Én úgy csinálnám.
2012. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem apró kavicsot egy széles csővel úgy is ki lehet szívni, hogy nem jön vele az összes víz. De tény, hogy jobban jársz, ha egy lavórba vagy vödörbe kiszeded a halakat, meg a szűrőt. Ott ellesznek órákig is, így aztán annyit szöszölhetsz a talajcserével, amennyit akarsz.
2012. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát akkor az nagy meló lesz:S egyszer már csináltam teljes vízcserét,vagy fél óráig eltartott mire kifogtam a halakat:S Vagy én vagyok a béna? :D
2012. jún. 10. 16:34
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Nekem kvarchomokom van és egyáltalán nem algásodik be. Hófehér, mint amikor megvettem, kb. 3 éve. Nem tudom érdemes-e bolygatni egy már beállt, működő akváriumot. A helyetben kompenzálnám a fehér aljzatot sötét kövekkel, fával, növényzettel.
2012. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt egy 20 literes, hogy kevertem fehér talajt zölddel. A halakat ne nézd, nem sokáig voltak benne, csak a talajt mutatnám, hogy a második képen már kezd barna algás lenni az üveg elejénél, na meg valamennyire össze is keveredett a zöld talajjal, szóval egy idő után nem volt már olyan szép.

[link]

[link]


A fekete bazalt jobb ilyen szempontból, mert az biztos hogy nem lesz algás, és állítólag a halakat is kevésbé stresszeli.

2012. jún. 11. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!