Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A zebra sügérnek mi a legmegfe...

A zebra sügérnek mi a legmegfelelőbb táplálék? És mikkel kell berendezni az akváriumit neki, hogy megfelelően élhessen?

Figyelt kérdés

2012. jún. 12. 06:53
 1/6 A kérdező kommentje:

Ès hogyan lehet megkülönböztetni a a hímet és a nőstényt?Milyen szülők (eleven?) és kialakítanak fészket?

(nincs ilyen halan de érdekel)

2012. jún. 12. 06:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Minimum 200L-es akvárium kell nekik, növényekkel táplálkoznak. Lapos köveket tegyél be, azokra szoktak ikrázni. Ültethetsz be olyan keményebb levelű növényeket amiket nem tudnak megenni és kövekre, fára kötözhetsz jávai mohát, amit lehet, hogy eszegetni fognak, de elég gyorsan nő ahhoz, hogy ne tudják mindet megenni.

Miután algával táplálkoznak a természetes élőhelyükön, ezért szerintem algatablettát kell nekik adni, vagy esetleg van ez a növényi eredetű guppi granulátum, szerintem azt is szeretik.

2012. jún. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt olvasgathatsz róluk:


[link]

2012. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Frontosa ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem az Estherea-ra gondolt hanem a Zebrasávos Sügérre. =)

[link]

Kell neki egy 180-200 literes akvárium és külső szűrő.

A kajában nem válogatós, jók a Hikari, OSI száraz kaják, fagyasztott mixek, Krill stb., lemezest érdemes kerülni.

A hím erőteljesebb, zömökebb, fejlettebbek az úszói stb.

Üdv,

2012. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Igen utolsó, arra gondoltam!Ők hogyan szaporodnak?:)

2012. jún. 12. 14:12
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Valamilyen lapos felületre, köre, palára rakják az ikrákat, néhány napon belül kikelnek. Elősegíti az ívást a jó minőségű fagyasztott eledel és a vízhőmérséklet megemelése 27 fokra. Általában a nőstény gondozza az ikrákat és a kicsiket, a többi halat elüldözi (a hímet is).

Üdv,

2012. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!