Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állot víz "helyettesítésére"?

Brigi ^^ kérdése:

Állot víz "helyettesítésére"?

Figyelt kérdés

Ha nincsen itthon állott vizem és 10 perce kaptam aranyhalakat (meglepetés képpen), akkor azt helyettesíthetem ozmó vízzel, vagy valahogy máshogy? Vízelőkészítőm sincsen.

Holnapra pedig keresek valami más gazdát az aranyhalaknak.


2012. jún. 16. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ne keress más gazdát....inkább örülj :) most meg amúgy se tusz mit tenni én is így raktam őket bele és túlélték....ha meg annyira meg akarsz szabadulni tőlük akkor meg mind1 számodra hogy túl élik-e...nem?
2012. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
*tusz=tudsz
2012. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ozmóba semmiképp, az azonnali halál.

Most jelenleg a legjobb, ha bekészítesz egy vödör vizet állni. Várj legalább 2 óra hosszát, addig ha lehet, valami levegőztető menjen benne. Az aranyhalas zacsi száját nyisd ki, figyeld őket, amíg nem pipálnak nincs baj. Aztán engedd be őket, ha szerencséd van néhány napot kibírnak. Levegőztető/szűrő nem árt addig is.

2012. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam, hogy ozmóval pótlom teljesen, csak egy nagyon keveset, az még sem járja, hogy 10x kisebb ennyi vízzel a helyük, mint eredetileg kéne, hogy legyen.

Vizet már bekészítettem, és a szűrőt is betettem az akváriumba úgy, hogy belezubogjon a vízbe (levegőzetőm nincsen, mert bettás akvárium volt), és már pipáltak.

Hétfőig bírják ki, aztán elviszem őket a kisállat kereskedésbe, vasárnap nincsen nyitva semmi...

Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 16. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha holnap tudsz keresni nekik új gazdát, akkor addig ne etesd őket.
2012. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy holnapután, akkor se etesd.
2012. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, de egy vízinövényt beletennék, hogy ha kedvük lenne rágcsálni... vagy inkább ne?
2012. jún. 16. 22:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Kibírják, ennyire azért nem kell aggódni. A minimális helyigény a kifejlett, 20-30 centis egyedekre vonatkozik.

Te sem halsz meg egy légkondícionált vonatfülkében, sőt semmi bajod nem lesz pár nap alatt. Csak felnőni és élni nem tudnál ott.

Tehát most néhány napig, akár hétig, ideiglenesen jó nekik egy vödörben. 2-3 naponta mehet nekik egy kisebb vízcsere. Etetni valóban minimálisat, de növényt tegyél be nyugodtan.

2012. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké. :)
2012. jún. 16. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!